| LoloSkate a întrebat:

Am o urgenta.
Tocmai ce a venit o prietena la mine si a adus mai multe bratari neon, din acelea la care le poti scoate vopseaua din ele si sa dai peste tot si se duce repede. Deci. culoarea s-a dus, dar au ramas niste pete ca de grasime, se vad foarte urat.
Mentionez ca am peretii albi in camera si de abia am renovat, va rog sa imi spuneti ce as putea sa fac. Am incercat sa sterg cu un prosop dar s-a luat lavabila si s-a ajuns la culoarea galbena (culoarea pe care o aveam inainte pe pereti)
Funda!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa speli bine si sa dai iarasi cu "lavabila" (vorba vine ca se ia cand o speli).

| Kaℓi a răspuns:

Daca e alb, ar trebui sa dai un alt strat de vopsea lavabila peste pete.

| GdX a răspuns:

Dai cu lavabil peste pete.

| PDora a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa dai din nou cu lavabila, dar alege una pe care sa o poti curata usor. Incearca Aeria Gold, eu am sters chiar si desenele micilor mei pictori si peretele a ramas alb si frumos