| mircea22 a întrebat:

Salutare tuturor. Vreau sa întreb pe cineva din domeniu, și nu numai. Cum e mai bine sa pun fierul într-un planșeu? Bare dintr-o bucata, sau fiecare camera separat.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Ai un proiect, cu studiu de rezistență facut de un inginer structurist si verificat de un verificator autorizat si girat de un proiectant sau un arhitect. De ce ai face altfel?!? Ca asa zice user xyz de pe TPU?!? Care poate are 12 ani si nu stie care e diferenta dintre ciment si beton...

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Se pune plasa pentru armare pe tot planseul.Cum adica fiecare camera separat?

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Daca ai bare lungi cit lungimea constructiei, baga asa, bare separat nu prea merita si nici nu-i recomandat.

Răspuns utilizator avertizat