| NykuMjFan a întrebat:

Salutare,
vreau sa stiu cum se pregatesc capsunile in gradina pentru iarna, sa iasa in primavara cum trebuie, sa nu le pierd... daca stie cineva...
pe Google nu am gasit nimic...
daca stie cineva plz
funda :X

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. Distantate la 13- 14 cm, unul de altul. In jurul lor se pune de regula paie. Daca nu ai rumegus. Fara sa acoperi in totalite planta. Eu asa fac, si nu am avut probleme. Tot timpul si in fiecare an sa le lasi pe cele noi. Cele vechi se scot. In acest fel vei avea tot timpul recolta bogata cu fructul mare. Pa!

1 răspuns:
| ccrryyss a răspuns:

Pai dupa ce s-au ofilit(le-au picat frunzele)le acoperi co o folie de nailon si pui pamant peste ele.Primavara,dupa ce incep sa iasa din pamant, pui niste ingrasamant peste ele(preferabil natural). Bafta multa!