| Ozilthebest28 a întrebat:

Salutari,am turnat si eu o placa ieri pe la ora 11, dar dupa 3 4 ore au inceput sa apara fisuri. Mentionez am turnat cu cifa B250 sa imi fac grij? Nu sunt fisuri mari si cand o ud nu picura jos in parter.

2 răspunsuri:
| anonim3248 a răspuns:

Ieri au fost cam 30 - 35 de grade după turnare.
Dacă ai început să uzi placa de la 9 seara și ai inundat-o măcar 1 dată poți să stai liniștit.
Acum o mai uzi 2 - 3 zile tot să o inunzi toată, adică cu multă apă

| anonim3248 a răspuns:

E bine să o uzi zilnic cât sunt 40 de grade afară și începi de dimineață și o uzi la câteva ore până seara ca toată ziua placa să fie rece de la apă chiar dacă bate soarele în ea la 40 de grade.