| valhala90 a întrebat:

Salutari TPU.Am si eu nevoie de un sfat de la voi.Acum am inceput sa imi renovez camera si as vrea sa ii fac un aranjament mai special.In primul rand, iluminatul:as vrea niste idei si niste linkuri cu/despre posibilitati de iluminat camera de alea mai misto.Intelegeti voi.Eu as vrea sa o fac asa mai.stil de bar ca sa zic asa. Oricum, orice idee este binevenita.Astept sfaturile voastre.

7 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Eu as opta pentru clasica lumina de sus, puternica, dar nu plafoniera simpla, un schelet metalic cu 3 becuri spot - asta e pentru cand e multa lume sau vrei sa cauti ceva prin camera. o veioza tip lampa de carte langa/pe marginea patului - sa poti citi in linsite -, apoi un lampadar care sa dea o lumina discreta. iti poti face tu abajururile sa fie unitare sau poti opta pentru un stil modern inox cu negru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.tapetcenter.ro

| Anastasiaa a răspuns:

Iti poti pune neoane de diferite culori pe pereti si diferite forme, sau sa iti vopsesti peretii in diferite culori, gen mov cu galben si verde si sa pictezi anumite modele pe pereti, ar arata misto kiss. Poti sa iti iei scaun de bar din acela inalt si un birou mai inalt. cam atat imi vine in minte thinking

| smart01 a răspuns:

In privinta iluminatului, in general trebuie sa tii cont de 3 aspecte: iluminatul general, cel ambiental si cel decorativ. pentru iluminatul general, poti alege un corp de iluminat modern, exista o multime de variante pe piata. Pentru cel ambiental, poti folosi veioze sau lampi, de exemplu daca ai si un birou in camera, sau daca vrei sa amenajezi un colt de relaxare. In privinta iluminatului decorativ, aici depinde numai de tine. Poti folosi spoturi, becuri colorate, benzi cu led, in functie de preferinte. Eu iti recomand daca tot te-ai apucat de redecorat, sa folosesti becuri si spoturi cu LED. Ofera o lumina puternica si au o durata de viata mult mai indelungata. Gasesti o gama variata de surse de iluminat pe http://lightsmart.ro/, sau daca vrei ceva deosebit, ii poti contacta in aceasta privinta. Spor la treaba!

| valhala90 explică:

Alte pareri...pls...

| valhala90 explică:

Ai putea sa imi dai niste linkuri?(j toti cei care au cont pe okazii sau mai stiu alte siteuri cu chestii de genu' puteti sa le postati si cea mia buna idee primeste funda)

| sursedelumina a răspuns:

Foarte populare sunt lampile moderne din familia Kuriana, dar depinde de stilul/marimea camerei. Ca sa iti faci o idee:

http://www.sursedelumina.ro/......14305.html

sau familia TOROS

http://www.sursedelumina.ro/......result.php