| burhanbei a întrebat:

Salve la toti, o intrebare pentru cei cu experienta in facutul tuicii: cum pot spala ca sa se curete bine de tot pe interior serpentina (racitorul) si puntea de cupru care se foloseste la cazanul de rachiu? (mai mult)

Răspuns Câştigător
| Raduta_Florin_1998 a răspuns:

Pai eu folosesc o perie speciala pentru puntea de cupru iar la racitor perie de sarma si detergent. funda?

2 răspunsuri:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ai sa razi dar cel mai bun este aloolul metilic, am lucrat undeva unde se facea alcool iar cand curatam conductele numai asa ceva foloseam

| Costel_Siia_1956 a răspuns:

Otetul, acid acetic!