| iuli72an a întrebat:

Se poate izola fonic un perete/tavan finisat cu rigips cu/fara profile insa fara a demonta rigipsul si fara al deforma/deteriora, folosind spuma poliuretanica "injectata" prin orificii dispuse in mod egal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este montat fara profile, adica lipit, nu se poate. In cazul ca este montat pe structura si nu are izolatie, DA, se poate izola cu celuloza injectata. Este mai buna decit spuma, se poate controla mai bine umplerea.
De deformat nu se deformeaza dar tot va trebui reparat, astupate gaurile de umplere.( adolf )

2 răspunsuri:
| Theeo a răspuns:

Teoretic da, consultă o firmă de profil să afli şi care sunt preţurile şi condiţiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceara sa intri pe site-ul asta http://www.janinadesign.ro si intreaba si acolo vad ca doar cu asta se ocupa site-ul asta succes...