| donbarlone a întrebat:

as dori sa stiu cum pot izola fonic mai bine o camera cu un perete din bca comun cu apartamentul de langa. Tavanul e din rigips cu vata minerala, iar deasupra e pod cu acoperis din tabla. Placarea cu doua straturi de rigips fonic separate intre ele si de perete cu membrana bituminoasa cu ardezie ar fi eficienta? Va multumesc pentru raspuns

4 răspunsuri:
| donbarlone explică (pentru Salontanul):

Salut, sunt interesat de izolare fonica, nu antifonare. sa nu aud eu zgomotul, nu ceilalti de la mine

| Salontanul a răspuns (pentru donbarlone):

Oauuuuuuuuuu! Ce ai patit? Ai ceva probleme? Pai daca nu auzi tu nu aude nici vecinul. Problema este dubla. Inca n-ai stiut? E cam greu cu logica!

| donbarlone explică (pentru Salontanul):

Ok multumesc pentru raspuns