| calu a întrebat:

Stau la camin, intr-o camera mica si mi se pare ca e deja prea cald ca sa respir. Ideea e ca nu stiu cum sa racoresc camera eficient. Daca deschid geamul intra caldura, daca il tin inchis, e aerul inchis si miroase urat si se incalzeste camera de la frigider. Deci care e cea mai buna solutie? Multumesc.

9 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Deschide geamul si usa in acelasi timp.

| hugin a răspuns:

Daca tot se incalzeste camera de la frigider macar deschide-i usa si intra-n el cand nu mai suporti caldura.laughing Da scoate intai elefantu big grin

| buburutza a răspuns:

Ia-ti un ventilator sau aer conditionat portabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aveam camera spre sud si cerasafurile ude m-au ajutat foarte mult. Dimineata il udam, il atarnam de sarma de la galerie, peste perdea, peste 2-3 ore il udam iar!
Daca tii si geamul si usa deschise in acelasi timp, si cu cerasaful ud, daca poti duce frigiderul pe hol...va deveni locuibila camera ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calule te contacteaza hirciog sau alias mau mau si vreau sa-ti spun de aer conditionat mosule...

| alexam a răspuns:

Cea mai veche si mai buna solutie: cearceafuri umede in geamuri in loc de perdele! laughing Asa imi spuneau profesorii in liceu ca procedau in Bucuresti la facultate. Se pare ca eu am fost norocoasa, aveam geamurile la camin spre nord, eram la parter... big grin

| xtreme a răspuns:

Un ventilator sau aer conditionat...asta poate face un aer respirabil

| costica006 a răspuns:

Vorba lu buburutza daca nu ai bani de aer conditionat cumparati unde ventilator. apropo. daca stai in camin si e camera mica nu mai are rost sa cumperi aer conditionat mai bine un ventilator.PA!