| RaVuL a întrebat:

Vreau sa imi fac in camera ca un fel de tapet pe perete alb dar cu vospsea. Am luat lavabila si pigment negru. Dau o banda si dupa cu o matura de paie trag in jos pe vopsea si raman firicele albe pe culoarea neagra. Ce astfel de idei mai aveti?

6 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Sa procedezi invers, folosind dare negre, pe fond alb.Vei obtine acelasi efect, dar cu o nota de luminozitate si rafinament.

| RaVuL explică (pentru Mihaela1964):

Exact asa...dar nu m-am exprimat eu cum trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant, cum adica dai o banda?

| RaVuL explică (pentru anonim_4396):

O dâră pe perete de 25 cm lățime!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaVuL):

Mai bine nu intrebam decat sa fiu luat la misto

| RaVuL explică (pentru anonim_4396):

Ințelegi greșit. nu te iau la mișto! E ca și tapetul de perete...acea fâșie de tapet dar eu o vopsesc nu lipesc tapet.