| anonim_4396 a întrebat:

Știți cumva cam cât as plăti pe luna dacă as da drumul la centrala 3-4 ore pe zi? Ma refer sa estimați un preț aproximativ?
Sau as plăti mai puțin dacă as pune cam tot atâtea ore un radiator electric cu halogen gen cum e acesta https://mathaus.ro/......0011143974

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Un termostat cu fir e mai ieftin. Undeva la 100-150 lei. Dar te ajuta mult. Pentru montare chemi un instalator de gaze care stie sa umble intr-o centrala.

11 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Cred ca un radiator te-ar "arde" la buzunar mai mult.
La centrala nu ai termostat?
Poti sa fixezi o temperatura, orele la care sa porneasca si cat timp sa mearga.

| anonim_4396 explică (pentru Iote):

Nu am termostat happy am radiatorul acela, știu ca înainte îl țineam ore bune, dar după ce îl scoteam din funcțiune se făcea imediat frig.

| anonim_4396 explică (pentru Iote):

Mersi men.

| darrio2007 a răspuns (pentru Iote):

Nu spune daca are sau nu termostat la centrala. Si tu si el sunteti pe dinafara.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Am spus mai sus a nu am termostat dar tu ai nevoie de ochelari happy

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu citesc intrebarea mai intai. Nu raspunsurile tale la comentarii. Tu ai nevoie de mai multe, neavand un ambient in camera cea mai racoroasa. Nu costa o avere.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Asta se numește superficialitate sa citești doar întrebarea, mai ales ca ai fost campionul zilei. Problemele de sănătate a tatălui tău te-o cam îmbolnăvit psihic, sau asa ai tu caracterul înnăscut. Încearcă sa iei ceai de tei sa te mai calmezi, nu doar tu ai greutăți în viata. Înțeleg ca tatăl tău e bolnav rău dar ești om matur și te comporți de multe ori imatur prin prisma răspunsurilor.
Dezamăgitoare răspunsurile tale din ultima vreme. Sper sa treci peste trauma cu tatăl tău și ii urez multa sănătate. Multe din răspunsurile tale denota răutate, hate, autoeducate. În rest ai dreptate.

| Iote a răspuns (pentru darrio2007):

Eu l-am intrebat si mi-a raspuns ca nu are.

| Iote a răspuns (pentru anonim_4396):

Un termostat cu fir e mai ieftin. Undeva la 100-150 lei. Dar te ajuta mult. Pentru montare chemi un instalator de gaze care stie sa umble intr-o centrala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Radiatorul știu ca nu are de a face cu e-on ci cu curentul. Vreau sa știu cum as ieși mai bine la bani, dintre cele 2.

| Diana4you97 a răspuns:

Cu radiator veți ieși mai mult la plată, kw la curent este mult mai scump ca la gaz. Vă trebuie un termostat cel mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru Diana4you97):

Mersi frumos.