| laSoledad a întrebat:

Top 10 lucruri din casa voastra de care ar trebui sa scapati vara asta?

48 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Unul singur: nevasta.

| lilith16 a răspuns:

Demonul de sub pat, demonul din dulap, demonul care ma priveste acum ca un nesimţit de langa usa

Bula
| Bula a răspuns:

De chiriasii vecinului.

| RAY a răspuns:

Am niste chesti de aruncat, astept curatenia de toamna, hainele le donez, inainte aveam unde sa aruncam, era pe strada, dar s-a terminat contractul cu retim si numai avem

| laSoledad explică (pentru GabiDumitrescu):

Si la iarna o aduci inapoi, hehe.
#papabuna #caldurica laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru laSoledad):

Not really, no.

| gabicoo a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ești sigur?
Eu aș vrea să scap de soacră-mea!
Ți-o dau ție!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru gabicoo):

E buna soacra ta? big grin
P.S. Femeile o iau razna in timp mai rau decat barbatii. Mai bine singur, puii mei.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Bula):

Bula, ei nu stau in casa ta happy

| laSoledad explică (pentru lilith16):

Raspunsul tau e aproape metafizic. Fara nicio intentie de gluma. laughing
Deci, raspunsul asta decripteaza mesajul metaforic al psihologului Jordan Peterson, care recomanda ca pentru a gasi #meaning in life si #order in your mind, ar trebui sa incepem cu a face curat in camera. Curat printre demonii nostri chiriasi.

Must see: "Kermit the Frog - Clean Up Your Room (Jordan Peterson)" laughing
https://m.youtube.com/watch?v=PESYQ6TGwhQ

| gabicoo a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E Dracu' gol!
Dar gătește bine!
laughing

| laSoledad explică:

Niciun sot nu vrea sa scape de amantul din dulap? laughing

| lilith16 a răspuns (pentru laSoledad):

Well, nu e o gluma, aici ai dreptate dar chiar ma priveste si e naspa ca aşteaptă sa ma culc ca sa ma poata strange de gat. Mai are si fetish-uri stii ce zic

| laSoledad explică (pentru RAY):

Vezi pe la niste ONG-uri.

| laSoledad explică (pentru lilith16):

Hmm, i see a k¡nd of love-hate relationship therewinking

| lilith16 a răspuns (pentru laSoledad):

E nebun iti zic eu, ori eu ori el. Ori poate eu ca teoretic el nu exista. Asta ma face sa ma gandesc mai mult la asta. Hmmmm

| laSoledad explică (pentru lilith16):

Autocorrectul TPU e de vina laughing

| lilith16 a răspuns (pentru laSoledad):

Am patit(((:

Bula
| Bula a răspuns (pentru Bondarel99):

Stau in casa mea, nu in locuinta mea.
Ca norocu! big grin

| PumpkinDoll a răspuns:

Tre' sa scot niste scheleti din sifonier.

| laSoledad explică (pentru PumpkinDoll):

Scheleti? Cu aceasta ocazie, da-i o mana de ajutor si lui Dinca la curetenie. Cica, are si el niste oase. laughing

| ihnei a răspuns (pentru laSoledad):

Pare-mi-se ca tu esti fraiera aia ce monologa singura la postarea cu aia din Caracal, ti-aduce zambetu' sa razi de-o tragedie?

| laSoledad explică (pentru ihnei):

Pare-mi-se tu esti domnisoru' ala ce se crede mare si tare-n tastatura pe internet? aka domnisoru' care arunca comentarii ici si colo pe TPU, poate-poate iscă si el o disputa. Numai ieri-alaltaieri te-ai aratat neinteresat de drama fetelor, iar acum s-a trezit intreaga sfintie din fundul mintii tale sa comenteze? Ori n-ai cu cine parlamenta la ora asta si te iei random de ce-ti iese-n cale precum se infurie taurul la mişcările neîncetate pe care le fac toreadorii din capa?
Mai invata diferenta dintre un monolog propriu si un citat.

Până atunci, şezi blând la locul tău, copile.

| sofisis a răspuns:

Un cocos tare enervant

| asperger3 a răspuns:

Da, ceva ce exista in casele tuturor romanilor. Un partid ce a reusit sa distruga ROMANIA... Cred ca e logic la ce ma refer.
P.S. Daca aveti o urma de remuscare pentru cazul Caracal, si in speranta ca nu vom fi noi urmatoarele victime, sa mergem sa le cerem demisia celor ce ne conduc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau să scap de 10 lucruri

| minrest a răspuns:

Mi-ar place sa pastrez numai: 1. Actele de stare civila si studii. 2. Motanul. As vrea sa scap de tot restul, inclusiv casa in sine, chiar in vara asta; nu se poate, evident. Idealul nu se poate atinge niciodata.

| minrest a răspuns (pentru asperger3):

Cand ai dreptate, ai. Nu s-a putut folosi tehnica de localizare a SRI, asta pentru ca, in cadrul asaltului PSD asupra justitiei, a fost interzisa folosirea ei in orice cauze penale, ca sa nu poata fi interceptati marii corupti. Hai baieti si fete sa-i trantim, sa ii scoatem din politica; ''orice om ii este teama'' (exprimarea lui Dancila) de poporul Roman.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca am 10 obiecte pentru un top, dar cu siguranta vreau sa scap de toate cutiile stranse sub pat de la incaltamintea si pachetele cumparate sad

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am un top, vreau sa "scap" eu de aici. Dar pana atunci, ar fi de scos din casa:
-mobila veche
-doua sisteme audio nefolosite
-niste piese auto pentru proiecte "inghetate", care au ramas sub forma de colete
-sora-mea
-obiectele ei
-aparate electrocasnice de rezerva (avem dubluri)
-boarfe
-flori
-flori-flori-flori-flori
-sa ard florile
-avem prea multe flori
-din cauza lui sora-mea
-sa aruncam florile
-mai sunt flori de aruncat
-chiar avem multe flori urate si inutile
-sa ajung si eu la geamuri > sa aruncam florile.

Avem o pisica, as mai vrea una.