| andreea41 a întrebat:

TPU, ajutor!
Am niste mobila din plastic pentru copii, aici ma refer la masuta, la niste dulapioare de depozitare a jucariilor, scaunele. Pe unele acum am observat ca au niste zgarieturi destul de adanci as putea spune. Ce as putea face sa le acopar? Ar merge reparate sau mai bine sa le las asa?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât de adânci? Așa nu te poți juca cu ele?

| mihai69 a răspuns:

Copiii sunt de plastic (așa se înțelege!), sau mobila?
Dacă e vorba despre mobilă, ai putea încerca să pui o foaie de hârtie de copt (sau aluminu alimentar) și să dai cu fierul de călcat reglat la maximum peste ea, și să observi dacă se „netezește".