| Anonimm30 a întrebat:

Unde se gasesc oameni seriosi pentru montat mobila de bucatarie? Pe net nu prea am gasit

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Putem vorbi despre asta, depinde de unde esti. Eu sunt acum in Timisoara, dar locuiesc linga Bucuresti. Oriunde pe aproape de aceste localitati, pot veni sa te ajut.

| mgtow a răspuns:

Incearca Ikea. Aia produc mobilier pe baza de proiecte non europene. Firma e scandinava inseamna ca e buna calitatea. Garantie pentru lucrare ofera, rau e de aia particulari care iti lasa usi strambe

| DeyCj a răspuns:

Poţi şi tu face asta, ajutat de 2 prieteni, nu-ţi trebuie şcoală pentru asta, ci doar să ştii da găuri, să ştii citii ruleta/bolobocul, şi să stai bine cu spatele.
Sculele(maşina de găurit cu percuţie, şurubelniţe stea sau biţi), astea le poţi închiria sau împrumuta, şi uite aşa salevezi 400 de lei cât ţi-ar lua un meseriaş pentru a-ţi monta mobila.

| cristi202 a răspuns (pentru DeyCj):

Nu e chiar simplu. Mie imi place sa mesteresc, si chiar ma pricep, si totusi, cand am luat prima canapea de la Ikea, a trebuit sa imi iau ceva timp pana sa ma prind cum functioneaza mecanismul de rabatare a canapelei, si in consecinta, sa stiu si cum vine montat ☺. In ziua de azi lucrurile devin tot mai complexe, sau, daca nu, se poate merge pe simplitate, dar lucrurile nu mai sunt intuitive, nu mai realizezi asa de rapid cum se face totul. Nu o data am patit ca ma asteptam sa montez ceva intr-un anumit mod, cum fusesem obisnuit pana atunci, si nu functiona, so mu intelegeam ce se intampla, iar cand ma prindeam, descopere ca, desi parea complicat, era facur sa fie simplu. E ca in programul profesional de design CorelDraw, tot ce misti in el e simplu, poti face cu pasi simpli lucruri complexe, si asta si acum, la ani de zile de cand l-am invatat, ma uimeste, insa, pana sa ii prinzi simplitatea, ai de invatat, si la inceput pare extrem de greu. Desi e foarte simplu.

| DeyCj a răspuns (pentru cristi202):

Corect happy

| relian a răspuns:

Doara pentru montat sau vrei sa o si faca? Eu cunosc pe cineva care face mobila de bucatarie si o si instaleaza.Acu depinde si unde stai tu in ce oras.
Dar din ce am inteles daca el face mobila si o si instaleaza merge in toata tara, asa am auzit.

| anonimg a răspuns:

Mobila trebuie sa fie montata de aceia care o produc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se găsesc la tine în zonă meșteri pricepuți la așa ceva?