| amaranth a întrebat:

Va rog ajutoor. cainele meu a mancat otrava si s-a umflat. Ce sa-i fac? Mai pot sa-i fac ceva? Va roog sad

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Urgent da-i sa bea fortat apa cu sare, (toarna-i pe gat ) caci va vomita apoi si va da afara si otrava; urgent la medic. Lucien

13 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Cheama veterinarul! Pana cand vine veterinarul, toarna-i pe gat apa calda cu sare. Urgent, daca tii la el!

luciana
| luciana a răspuns:

Abia cum am venit acasa si am vazut mesajul tau... sper sa se faca bine. Lucien

luciana
| luciana a răspuns:

Poate ne anunti te rog, daca ii e mai bine cainelui tau; te imbratisez, Lucien.

| amaranth explică:

Alien, Sugiwinking

| eternity_7621 a răspuns:

Du-l repede la veterinar! nu mai sta...:-| sper sa se faca bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toarna-i rapid, pe gat, cateva linguri cu apa sarata ca sa-l faci sa vo9mite si ori chemi ambulanta veterinara ori il duci tu la veterinar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce a scris lucien este foarte indicat, sa nu cumva sa-i dai lapte ca otrava isi face efectul si mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l urgent la veterinar, da-i lapte sau apa cu sare.

| Alien a răspuns:

Ii mai poti face o groapa!

| Madalin a răspuns:

Ai dai lapte repede si il duci la vederinar repede!
Sper sa se faca bine

| Aly_1795 a răspuns:

DA bagai apa cu sare fortat. Daca nu mg dul la veterinar rapid.

| ZμZμ a răspuns:

Da i repede pe gat chiar daca nu vrea, fortat, un ou crud.am avut multe pisici si animale si si au revenit