| Albert_Albert_2002 a întrebat:

Cainele meu a mancat otrava i am dat lapte apa cu sare dar nu a vomitat a mancat acum 30 de minute otrava de soareci se comporta bine dar cat timp durează? Otrava sunt in niste perinute

6 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Mergi DE URGENTA LA VETERINAR!
laptele, oule crude (si altele, dar nu imi vin in cap la ora asta) sunt foarte bune anti-otravuri pentru ca coaguleaza otrava, adica respectiva otrava nu mai ajunge in sange, dar ajunge in rahat... fara sa faca damage
asa ca faci confuzie... laptele cu sare NU e vomitiv... totusi

mergi DE URGENTA LA VETERINAR!

| Albert_Albert_2002 explică (pentru ziftode):

Cainele meu este foarte bine nu l-am dus la veterinar pentru ca nu a mancat ogramada din pastilă mai mult a gustato cu limba si dupa a rupt o cu labele eu mam panicat dar cainele nu are nimic mersi de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veterinarul te poate ajuta cel mai mult in situatia asta. Ia-l in carca si fugi la cel mai apropiat veterinar. *glumeam, doar mergi foarte rapid la cel mai apropiat veterinar*

| frunzarescu a răspuns:

Vomita numai de la apa cu foarte multa sare.

| SynapseNinja a răspuns:

Eu știu că vomita doar de la apa cu salinitate mare. Dar, cel mai bine du-l la un veterinar cât mai repede.

| AlexandraAG a răspuns:

Eu zic sa-l duci la un doctor veterinar cat mai repede