| CrystyJR002 a întrebat:

Cainele meu a mancat otrava de soareci (un pliculeț de otrava) poate pati ceva? Au trecut deja 17 ore de cand a mancat si eu doar acum am aflat dar nu are nimic, este energica si e ca si cum a fost pana acum, nu vomita, nu pare a fi fara energie sau suparata, (cațeaua mea are 4 ani si 10 luni), oare o sa pațeasca ceva?

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Du-l la doctor cam mai repede, poate sa faca o hemoragie interna si sa moara, depinde ce fel de otrava a mancat.

| CrystyJR002 explică (pentru Dismally):

Inca nu a pațit nimic e fericit si vesel si dupa 24 de ore, mai-nainte i-am dat sa manance ceva si mananca fara stres si e tot energica. Oare daca avea hemoragie interna se purta mai ciudat sau nu latra de durere?

| JicaContra a răspuns:

Da-i sa mance lapte si oua crude, AMBELE SUNT COAGULANTE si neutralizeaza otrava

totusi dupa 17h putin probabil sa fie afectata, dar nici NU STRICA DELOC SA, SUFLII IN IAURT si sa ii dai oua crude care SIGUR coaguleaza otrava!

| Carolina1972 a răspuns:

Du-l la doctor! A mancat bietu’ otrava si tu stai pe ganduri ce sa faci, de parca a mancat friskies.