| ptr_sofica a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am niste gandaci oribili

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Si eu am incercat Regentul si a folosit foarte bine, dar a trebuit sa repet dupa o perioada... Este o solutie buna. Nu sunt de parerea lui Cristian ca acesti gandaci apar din cauza mizeriei tale - dar sigur apar din cauza mizeriei de la vecini. Dupa ce vecinii mei (in apartamentul carora era Sediul General al Gandacilor de Pretutindeni) s-au mutat nimeni din bloc nu a mai avut gandaci. Deci este o idee ca toata lumea sa deratizeze nu numai tu.

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa faci curatenie generala sa varuiesti.
Gandacii apar doar la mizerie.
Poti folosi praf de acid boric pentru ca gandacii sa nu se mai reproduca.

assiris
| assiris a răspuns:

Unde? Cum arata? E greu de ghicit din milioanele de specii.

mariana
| mariana a răspuns:

Nu specifici ce fel de gandaci ai, dar cred ca ai gandaci de bucatarie, care se inmultesc foarte repede si iti invadeaza toata locuinta. In acest caz poti apela la o firma de deratizare, care are solutii speciale, care dau un randament foarte bun.

| psiholoaga a răspuns:

Unde si cum arata? De cei de apartament si casa scapi cu Regent-de la farmacia veterinara. Este o fiola pe care trebuie sa o dizolvi in apa (iti recomand o cantitate mai mica decat in prospect). O pui intr-un pulverizator si, dupa o curatenie temeinica, pulverizezi prin colturile problematice.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Nu stiu cum ii zice exact... insa la farmacia veterinara este... de acolo am luat si eu acum 2 ani... am avut gandaci de bucatarie... am intrat la farmacia veterinara si am cerut sol de omorat gandaci... mi-a dat 2 seringi pline cu ceva alb ca laptele... a trebuit sa le dizolv in 1 l jumate de apa... asa am facut si apoi cu seringa ca sa fiu sigura ca intra peste tot am dat peste tot la margine, colturi, in spatele microundelui, in spatele aragazului, am scos sertarele si am pus sub, in spatele dulapului peste tot... am scapat de gandaci in 3 luni... a fost mai greu curatenia dupa ei... peste tot gaseam numai gandaci morti... acum pentru intretinere mai dau dupa fiecare curatenie mare si pot sa zic ca de 2 ani nu am mai vazut nici una... bafta

tundenana
| tundenana a răspuns:

Cristian draga sa stii ca nu e adevarat afirmatia ta ca apar gandacii unde e mizerie... la mine poti sa vi oricand sa vezi ca e curatenie, mereu tin curatenie ca sunt obsedata... mai ales ca am si o fetita de 3 ani care umbla peste tot... si culmea eram si dupa zugravit cand au aparut gandacii... asa ca nu e asa... ajunge sa ai deasupra si dedesubt un vecin care nu deratizeaza ...eu am chemat 3 firme de deratizare si pana la urma eu am gasit solutia, firmele de deratizat au fost apa de ploaie si bani aruncati pe geam... intr-adevar trebuie facut curatenie generala dupa ce dai cu sol mai sus recomandata de mine pentru ca mor si vor fi peste tot...

| 261966 a răspuns:

Regentul a folosit foarte bine, dar a trebuit sa repet dupa o perioada... Este o solutie f. f. buna, dar mai sunt si veciniii?