| anonim_4396 a întrebat:

Vecinul de sub mine m-a anuntat ca l-am inundat si imi cere sa platesc desi am chemat un instalator si a spus ca problema este pe coloana care trece si pe la mine prin baie. Stiti cumva daca trebuie sa platesc eu sau daca trebuie sa cer blocului sa plateasca? Ma intereseaza sa stiu cine va plati atat pentru reparatia vecinului cat si pentru instalator si pentru faptul ca-mi distruge mie o parte din baie.

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Hmmm... era bine daca apartamentul era asigurat pentru astfel de incidente neplacute...

4 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Daca este pe coloana problema atunci tot blocul trebuie sa platesca. coloanele de scurgere, liftul, terasa etc sunt bunuri pentru care tot blocul plateste la comun!

| gixbanat a răspuns:

In primul rand este o problema la coloana blocului, costurile se inpart in mod egal intre vecini dupa lege. un sfat ignorati vecinul

| LuS[z] a răspuns:

incearca sa discuti cu vecinul tau ca sa faceti in asa fel incat sa platiti amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

tu vei plati.....neatentia e a ta!