| Gabriella22 a întrebat:

Voi cum scăpați de păduchi de pe găini, eu una nu mai reușesc să scap de ei crying(

Răspuns Câştigător
| alinaceusescu67 a răspuns:

Albastru de metil si spray pentru paduchi din piata sau farmacie pentru animale

| Gabriella22 explică (pentru alinaceusescu67):

Albastru de metil îl pui în apă lor nu? Și cum acționează asupra paduchilor?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Soluții există, întreabă un veterinar

| Hyperion7 a răspuns:

La medicul veterinar ai fost sa vezi o substanță specială pentru așa ceva?

| Gabriella22 explică (pentru Hyperion7):

Am fost și tot degeaba sunt prea mulți am încercat orice și cenușă și var și clor și motorină am pus și frunze de boz și nuc tot degeaba crying

| Hyperion7 a răspuns (pentru Gabriella22):

Știi care ar fi un alt secret?
Daca ai suprafața betonata, recomandat ar fi sa faci curat foarte des.
La ai mei au suprafața betonata, fac curat destul de des și păduchii nu se mai aduna.
Acum na.

| Gabriella22 explică (pentru Hyperion7):

Curățenie este doar ca am jumătate de poiata făcută din oezb iar cealaltă jumătate din becea iar unde e lemnul s-au adunat cu sutele am văzut-o azi dar văd ca tot ies de sub scânduri de sus mi-e teamă să nu fie sub tabla cuibul lor în felul ăsta trebuie să stric tot

| Hyperion7 a răspuns (pentru Gabriella22):

Atunci nu știu ce să zic, însă e complicat tare cu eicrying

| StoicAnalysis a răspuns:

Bunicii mei le dadeau cu lesie ( apa cu cenusa ).

| Marius22222222222 a răspuns:

Cum adică paduchi de pe gaini

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Marius22222222222):

Gainile fac si ele paduchi. Se refera la gainile ei din curte, cum ca au paduchi.