| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de zugravit si cum se procedeaza mai exact: daca dau cu vopsea lavabila simpla 1 data, ajunge?
Ma intereseaza sa fie anti-mucegai/rezistent la apa ca am probleme cu aerisirea, pentru asa ceva Lavabila e recomandat corect?
Nu am zugravit niciodata, oricum daca nu iese perfect-estetic nu conteaza ca e pentru mine happy

7 răspunsuri:
| RaAlexandra a răspuns:

Daca pereti sunt albi e de ajuns o singura varuire. Eu am dat cu Danke si aveam aceleasi probleme ca si tine iar acum e ok deocamdata, o sa vad in timp daca apar schimbari.

| sierra1 a răspuns:

Toate-s bune (diferă prețul - cât dai atâta ai) vezi aici

https://www.dedeman.ro/......ior/c/3908

un strat nu e ok, min 2 să fii happy

| darrio2007 a răspuns:

De obicei se dau doua maini de vopsea lavabila. Dar nu spui ce ai acum pe pereti. Recomand Oskar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Cred ca e vopsea normala simpla, Conteaza daca culoarea vopselii vechi este diferita de cea noua? Adica am alb si mov iar eu vreau ceva albastru normal.
Iar intre cele 2 maini de vopsea trebuie asteptat? Gen Dai Odata dupa care astepti sa se usuce si mai dai inca odata peste cateva ore?
N-am mai zugravit niciodata.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vopsea normala pe pereti? De jos pana in tavan? N-as prea crede. Albastru iti inchide camera, cand vei da toti peretii.

| Karina85 a răspuns:

AERIA Superweiss, vopsea superlavabilă antimucegai daca aveti probleme cu aerisirea/umiditatea. Alb peste alb este suficienta o singura mana

| MeraO a răspuns:

Ajunge o singura mana daca vopseaua are acoperire buna si acum depinde si ce culoare a fost inainte. Recomand Aeria Superweiss antimucegai, are acoperire foarte buna