| eva_2950 a întrebat:

Vreau sa-mi costruiesc o cabanuta(casa de vacanta)din lemn pe un teren pe care l-am cumparat cu ceva timp in urma.Imi puteti recomanda o firma serioasa(cu care voi ati lucrat si ati fost multumiti) care se ocupa cu ridicarea cabanelor din lemn si va mai intreb cam care sunt costurile pentru. o casuta cu 2-3 camere mici?
Va multumesc mult!

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O casuta la care i-am facut eu personal proiectul, cu living, dormitor, dressing, baie si birou (care poate fi transformat intr-a alta camera, birou a fost conceput pentru mine), cu suprafata de 35 mp, ar face undeva la 25000 Ron (250 000 000 lei vechi), fara mina de lucru, avind tot ce trebuie (gresie-faianta, pereti din rigips, parchet laminat, etc, etc.) Si pentru inca 30000 Ron, eu sunt gata sa v-o si fac cu echipa mea "la cheie".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru casa din lemn ar fi bine sa cautati o firma care sa o aduca " la pachet ". Gasiti asemenea firme pe net.
Pentru partea de fundatie pe care va veni casa montata, va pot ajuta cu manopera + betoane. In tot cazul planul fundatiei este dat de catre cei ce fac casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz ca mai este valabil va putem ajuta cu placere construct_imob@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut o casa de lemn rotund a iesit foarte frumoasa, costurile nu sunt mari, pentru detalii sunati la 0723870835. Anisiei Florin

| LionDen a răspuns:

Zona?

| eva_2950 explică:

Soseaua Bucuresti-Oltenita.

| alinsov a răspuns:

Http://sowalconstruct.blogspot.com fac case in stil american cere detalii acolo

| conprocasa a răspuns:

Preturi extrem de mici case, vile, case vacanta www.conprocasa.ro

| popapetrica111 a răspuns:

Pai, daca ai proiectul deja, in functie de el se poate estima si pretul binenteles... Dar daca nu-l ai, contacteaza un meserias sau...