| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa zugrăvesc cu lavabil Savana cu Teflon si nu stii ce trafalete sa folosesc(materialul)? Iar la prima utilizare cum trebuie sa fie trafaletele umed? Iar o găleată de 15L cat de mult trebuie sa fie diluată la două straturi pe perete?

1 răspuns:
| geani71 a răspuns:

Lavabila se dilueaza cu apa in proportiile stabilite de producator, trebuie sa scrie asta pe eticheta. E recomandat ca inainte sa se dea o amorsa pentru ca lavabila sa se aplice si sa se usuce uniform. Gasiti in magazine oferte cu tot cu amorsa, eu am gasit in dedeman https://www.dedeman.ro/....../p/5013556 Eu am folosit trafalete cu par scurt, trebuie umezit la prima utilizare, nu se baga uscat in material