| Tibyarad a întrebat:

Ce lavabil imi recomandati, vreau sa zugravesc o data la 10 ani nu in fiecare an, anul trecut am folosit danke si lasa de dorit, recunosc a fost cam ieftin, igrasie cum atingeam peretele cum lasa urme, am smirgluit lavabilu l-am amorsat si am dat un strat subtire de glet, ce lavabila imi recomandati eu m-am gandit la savana fara teflon(ala cu teflon am auzit ca se da jos mai greu ca huma daca vrei sa schimbi pe lavabila fara teflon) sau zertifikat. ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Orice vopsea ai folosi, timpul in care se murdareste este aproximativ acelasi. Iar decat sa o speli, mai bine dai un strat nou.
Eu am fost foarte multumit de Spor si de inca una, al carui nume imi scapa. Oricum, eu unul nu am sesizat vreo diferenta intre cele doua, desi pretul celei de a doua era mult mai mare.
Cu sau fara teflon, daca suprafetele au fost bine pregatite si nu s-au deteriorat in timp, nu este necesar sa dai jos vechiul strat de vopsea. Se aplica doar o amorsa si noua vopsea, iar daca nu schimbi culoarea este suficient un singur strat. Si inca un truc: cand aplici peste alb, indiferent ca e lavabilul vechi sau gletul, pigmenteaza amorsa in aceeasi culoare cu vopseaua, din nou va fi suficient un singur strat.

8 răspunsuri:
| Tom a răspuns:

Savana cu teflon i cea mai buna. Apropo nu stiu daca poti sa o dai jos dar nu cred ca trebuie ca poti da peste ea. Poti sa o stergi foarte usor de se muradareste fara sa ramana urme. I ca si vopseaua de tare savana cu teflon, am dat si pe lemn cu ea si nu zici ca nu i vopsealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atlas galrata verde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai este valabil va putem ajuta cu placere! construct_imob@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o lavabila noua, ZUGRAV ii zice, foarte buna si acceptabila la pret, incercati si apoi comentati.

| ioandreii a răspuns:

Cauta de la firma apla

| Chion a răspuns:

Daca vrei sa aplici vopsea lavabila peste cea veche, nu este necesara spacluirea celei vechi.O spalare de praf si alicarea unei amorse este suficienta. Dupa aceasta operatie se poate alica lavabil.In magazine, lavabila colorata pe calculator este de buna calitate. Daca vrei sa citesti mai multe despre zugravirea peretilor vezi pe acest blog: http://despreglet.blogspot.com

| Leo_Leo_1979 a răspuns:

Daca aveti si probleme cu mucegaiul este recomandat sa folositi o vopsea care sa fie si antimucegai. gasiti acum pe piata multe variante, dar eu va recomand Aeria Gold all-inclusive. Este o vopsea care acopera foarte bine si se curata foarte usor fara sa ramana urme asa cum se intampla la o vopsea lavabila normala si apoi sa fie nevoie sa vii cu un strat nou de vopsea.

| dia_4000 a răspuns:

Iti dau un sfat: inainte de a da cu lavabil aplica un strat de antimucegai, se gaseste acolo cumperi si lavabilul, lasi 24 de ore apoi zugravesti.