| Dan a întrebat:

Ati donat un 1 Euro pentru romanii din regiunile unde au fost afectati de inundatii (Moldova)? Rog pe aceasta cale ca TPU.ro sa deschida un cont bancar pentru a face donatii, sa venim in sprijinul romanilor din zona Moldovei (Iasi, Bacau, Peatra Neamt, Suceava). Va multumesc.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Initiativa ta este buna, vom vedea daca si de pe site-ul nostru, se vor putea sprijini familiile sinistratilor.
Daca Administratia TPU nu va putea sa organizeze o asemenea colecta, atunci este necesar sa accesezi site-ul Crucii Rosii, care mereu a fost activa si a dat o mana de ajutor celor in nevoie.
Suntem cu sufletul alaturi de cei sinistrati si sa ne rugam Bunului Dumnezeu ca, sa le aduca odihna vesnica celor ce si-au pierdut viata in imprejurarile triste cauzate de inundatii, iar pentru familiile indoliate, condoleante si Dumnezeu sa-i intareasca, pentru a putea sa-i cinsteasca si sa-i pomeneasca pe cei care au ajuns la ceruri.

85 răspunsuri:
| berelahalba a răspuns:

Jucarile mele nu le dau pentru nimic in lume I don't want to see

| YESname a răspuns:

Mars de aici

| claudiu_7386 a răspuns:

Incredibil cata rautate in unele comentarii. chiar mai aveam o speranta ca se va schimba ceva in tara asta.

| bugasebi a răspuns:

Initiativa e buna dar, cand vezi o casa luata de apa... Tatal; meu statea prin apropierea acelei case si acum dintr-un camp de 400 m a ramas o groapa de 10 metri. Abia dupa 2 ani a venit primarul si a pus beton.Restul banilor au fost folositi pentru un x6 care spune el este benefic primariei.
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

| St3luta a răspuns:

Bv!

mai exista si oameni cu suflet in tara asta!

asa sunt romanii se gandesc numai la ei.
azi e randul lor sa li se intample rau, maine poate fi si al celor ce nu se gandesc la altiii...suntem oameni si trebui sa ne ajutam!

| TheKid a răspuns:

Eu.am fost afectat (am primit de toate)da nici nu ma intereseaza.a trecut.si va multumesc pentru. aceste initiiativa.BRAVO!

| tagastatud_6576 a răspuns:

Mai deci intrebarea este "ati vota?" nu " Daca nu votati nu aveti inima?"...sa va spun deci am donat 1 Euro, nu mare chestie, ca saracii Moldoveni au fost luati pe sus de ape, bla bla, acum nu as mai dona, moldovenii se supara daca se spun despre ei ca sunt prosti, dar cum sa nu fie prosti gramada daca is reconstruiesc casele pe acelasi loc, adica ti-a luat apa casa cu totul si tu construiesti casa in acelasi loc :-)))) am vazut cu ochii mei, fundatia inca mai era in apa si ei recontruiau! Deci as fi fraier daca as mai dona un leut!

| infernome a răspuns:

Ie criza n-avem bani nici sa trecem strada

| stormer a răspuns:

Bai fiti atenti eu as dona dar in primul rand nu am destui sa ma intretimn pe mine, iar in al doilea rand Dumnezeu a dat inundatie la Moldova pentru ca trebuie sa fii facut ei ceva in trecut sau chiar si acum asa ca nu e inundatie degeaba!

| secret555 a răspuns:

Nu am donat

Răspuns utilizator avertizat
| dani1 a răspuns:

Initiativa ta este buna, vom vedea daca si de pe site-ul nostru, se vor putea sprijini familiile sinistratilor.nu uitati si de botosani.aseara a fost dezastru.

| CollaCuLamaiie a răspuns:

Nu.mai mare nevoie au cei din africa. unde adultii au 30 sau 40 de chile.si uncde sunt si multi bebelusi care i hraneste cu ovaz ...Nu nu sunt de acord.dar fiecare cu parerea lui.

| Simonikk a răspuns:

NU dar as vrea mai incolo!

| Vlady_6891 a răspuns:

Ar fi bin dar nu am bani pentru mine adica am dar nu ma lasa parinti

| mariana123novela a răspuns:

Nu-ti face griji pe facebook pe twiter chiar si pe messenger mesajul tau iar eu te sprijin pentru ca TPU.ro sa deschida un cont bancar pentru a face donatii.

| georgiana_7908 a răspuns:

Eu sunt din moldova si nu au fost inundatii in 2005 a fost una

| matoneneala a răspuns:

Frumoss gest

| Bryanna_3383 a răspuns:

O idee buna eu te ajut

| nicujj a răspuns:

Mie unul imi vine sa rad cand citesc unele raspunsuri. Stiti ceva, aceasta este o propunere din partea unui om care nu vrea decat sa ajute. Nu cred ca v-a obligat nimeni sa donati, sau sa vindeti ceva din casa daca nu aveti. Daca ai si vrei, dai. Daca nu, nu. Ce e asa de greu de inteles...

| Sergiu_2865 a răspuns:

Hai sa donam! Dam nevoiasilor 1 euro si 4 lei nesimtitilor de la banci pentru a efectua tranzactia. E o initiativa buna, dar sa fim seriosi, cat la % din banii primti o sa ajunga acolo?

| Ramona29 a răspuns:

Citesc comentariile si nu pot sa cred ce vad.
Mi se rupe suflet-ul sa vad ca pensiile sunt diminuante si salariile de o potriva, dar cand vad atata ura imi vine sa spun ca asa meritati.Eu ma intreb daca ati fi in aceiasi situatie si partea Moldovei nu are dori sa ajute i-ati considera oameni fara inima.
Mai bine spui ca nu ai si nu judeci pentru ca roata se invarte fie ea si patrata.
Si apropo de credinta. Fara sa jignesc, dar oameni mai cu frica de Dumnezeu ca in partea Moldovei nu sunt. Acum nu generalizez.
Sa revin la topic... Daca ai si poti ajuta bine, daca nu stai linistit ca nu iti baga nimeni mana in buzunar cu forta.
Numai bine si fiti solidari ca tot acelasi sange avem.

| vasile_9644 a răspuns:

Da

| Marius50099999 a răspuns:

Futui in gura sai *** pe moldoveni imputiti si ordinari intai sa invete sa vorbeasca si apoi sa ne respecte si pe noi