Întrebare recomandată | Azµre a întrebat:

Bună Seara!
Am dorit să postez la Cauze Nobile dar nu am putut sper să nu-mi săriți în cap datorită categoriei. Ținând cont că este vorba totuși de sănătate! Și de aceasta avem cu toții nevoie.
Îmi pară rău că postez o întrebare, mai mult o rugămite, ținând cont de categorie, la această oră, dar conștiința mă obligă să o fac.
Un prieten, vecin, de la mine din oraș, Giurgiu, are nevoie de sprijinul nostru, de omenia și demnitatea noastră, să îl ajutăm să treacă peste acest impas din viața lui.
Las articolul și pozele să discute de la sine!

http://giurgiuveanul.ro/stiri/andrei-nevoie-de-ajutorul- nostru/#more-2562

https://www.facebook.com/......media/set/

Dacă vreţi să îl ajutaţi pe Andrei o puteţi face depunând bani în contul în lei deschis la banca Transilvania, RO45BTRL05301201T88145XX, titular de cont Dumitru Daniel Mădălin, sau sunând la numerele de telefon 0730.539.755 sau 0720.318.913.

Nu vreau comentarii răutăcioase! Sper din tot sufletul să se poată strânge acei bani și să se poată face bine acel copil!

Vă mulțumesc!

60 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mona a răspuns:

Cred ca cel mai trist si dureros lucru pe lumea asta este sa iti vezi copilul suferind de cancer, sunt sigura ca Andrei se va face bine[si se va intoarce la gradinita asa cum el isi doreste] pentru ca cineva acolo sus... il iubeste

| Azµre explică:

Am postat la rugămintea respectivului. Și tot odată eu unul am donat, acum depinde de fiecare ce vrea să facă. Am zis să postez de ce nu, există cateogorie de Cauze Nobile? Există așa că am postat.

| Aichaeula24 a răspuns (pentru Azµre):

Ai dreptate. Copilul are nevoie de ajutor si matusa ta de 30 de ani iar acest mic copil 3ani

| LolaLollita a răspuns:

"Cancer", este un cuvant pe care nu credeam sa-l pronunt vreodata, facand referire la persoanele apropiate mie.
Recent, am aflat ca matusa mea sufera de aceasta boala. Totusi, sunt sperante mari de vindecare pentru ea, desi ei ii este foarte greu (si noua de asemenea).
Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec parintii acelui copil de doar 3 ani. Si cand te gandesti ca sanatatea cuiva, viata, viitorul depind de niste bani, de suma de 6000 lei. Sanatatea ar trebui sa fie pusa pe primul plan, nu ar trebui sa ne impiedicam de lipsa banilor.
Nu este o suma asa mare daca stam sa ne gandim, sper sa se stranga acesti bani intr-o perioada cat mai scurta.
Stiu cat de mult conteaza pentru aceasta boala fiecare zi care trece. Incerc sa-mi imaginez cat de greu le este parintilor sa vrea sa isi ajute copilul si sa nu mai depinda de ei. Este un gand groaznic, nimeni nu ar trebui sa treaca prin asta. Nici un parinte nu merita sa isi vada copilul in aceasta stare. Este o durere prea mare.
Sper sa se faca bine, am speranta ca persoanele cu posibilitati ii vor ajuta.

| Sp3ciaL0pS a răspuns (pentru LolaLollita):

Hmm ai dreptate in lumea asta daca nai bani nu poti face nimic dureros dar asta este

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Frumos din partea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai trist lucru. Fii sigur ca-l voi ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracutul de el cancer e cea mai rea boala sa-i dea Dumnezeu sanatate. Din pacate eu nu pot dona. Dar am sa ma rog pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trist...nimic de spus...mie mi a venit sa plang!

| Sadop a răspuns:

Bafta in continuare!
Asemenea cazuri trebuie ajutate!

| mola a răspuns:

Speranta moare ultima!
Hai sa ne rugam cu totii pentru acest copil...si nu numai ...pentru toti aflati in suferinta. Si poate DUMNEZEU face o minune!
Dumnezeu sa-l ajute!
Dar si putere parintilor!

| Niklauss a răspuns:

Saracul copil as vrea sa donez. se poate prin telefon?

| Diavolcata a răspuns:

Mai bine pe telefon.

| GabiiHaș a răspuns:

Uff. imi pare atat de rau de el, si vreau sa il ajut, dar nu pot, numai de pe telefon, si cum spui ca nu pot dona pe telefon. ii pot trimite numai ganduri de bine, si sa speram ca puiul asta mic se va face bine puppy dog eyes.

| BlackRaven45 a răspuns:

Chiar nu inteleg cum de toata lumea se gandeste numai la bani! Eu credeam ca viata ii mai importanta nu banii. Dar mam inselat! Doctorii puteau sa il salveze pe bietul copil si dupa parinti puteau depune o anumita suma de bani in fiecare luna pana plateau tot. Chiar asa lacola ii lumea in ziua de azi? Dumnezeu sa-l ajute pe sarmanul copil si sa-i deie putere sa lupte cu boala lui.

| PreaTareღ a răspuns:

Frumoasa atitudine

| BogdanDediu a răspuns:

Nu am cum sa donez de pe telefon

| Enki a răspuns:

As dona dar nu am 18 ani happy

| Eviix a răspuns:

Sa se faca bine cat mai repede.

| Azµre explică (pentru Eviix):

Din păcate nu s-a mai putut face nimic, micuțul a murit acum trei săptămâni...

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Doar cu ajutorul bunului Dumnezeu, aceasta istorisire, poate devenii doar o poveste cu final fericit.

| Eus3b1u995 a răspuns:

Pacat ca nu putem si de pe telefonul mobil, sanatate si numai bine sper ca se va face bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Firetears a răspuns:

Mă anunţaţi şi pe mine dacă se întâmplă ceva cu acest băiat?
Vă rog...

Răspuns utilizator avertizat
| IAliveInHell a răspuns:

O poveste ingrozitoare eu am depus 100 de lei in cont sper sa ajute...dar imi pare foarte rau de baietelsad

| Kariin a răspuns:

Wow. Este un caz trist.

| KrYsTy2OOO a răspuns:

Ce mult imi doresc sa se faca bine.

| Zizzou a răspuns:

Am sa fac tot ce imi sta in putina s ava ajut

| Ruxy5 a răspuns:

Imi pare rau pentru el si voi incerca sa donez putin pentru a-I lumina viata.

| MenταLµ a răspuns:

Imi pare rau Azµre c'a nu pot dona. Scuze, saracul.Zi c'a tot TPU'ul ii ureaza speranta.Sa treacă peste aceasta problema mare. Doamne fereste!

Răspuns utilizator avertizat