Cand ai facut ultima data un lucru caritabil?

De obicei la momente speciale din viata noastra (aniversari, ziua de nastere, un succes in cariera sau personal etc.) ne simtim darnici, ne-am deschide buzunarele sa impartim cu cei din jur din bucuria si succesul nostru. Facem asta din dorinta perfect umana de a fi apreciati, bagati in seama si de a socializa.

Este foarte bine cand ajungem sa fie asta o atitudine de viata, un permanent "modus vivendi". Sa punem mai sus de nevoile noastre, pe cele ale semenilor. Desi pare ca as descrie on profil de sfant, cred ca fiecare dintre noi avem puterea de a fi asa.

Ce crezi ca te motiveaza sa ajuti pe cineva aflat in nevoie? Crezi ca o faci pentru ca esti impresionat pe moment sau pentru ca este modul tau de viata?

Imparte cu noi gandurile tale si mai mult: imparte copiilor orfani si sarmani din Romania din belsugul sau din putinul tau, prin campania anuala ShoeBox - Cadoul din cutia de pantofi.

434 răspunsuri:
| tlaura a răspuns:

Sunt sensibila, deci ajut si eu mereu cu ce pot

| tlaura a răspuns:

Saptamana trecuta happy

| ConducereaLumi a răspuns:

Luna trecuta mi-am dat hainele unei famili sarace big grin

| Lolităăăă a răspuns:

Pai a fost de craciun, cunosc doua fete mici si sarace, si am avut haine si jucarii pentru ele si am impachetat in niste cadouri si am pus in plase si am mers la ele si i-am dat si le-am zis ca e din partea lui Mos Craciun! happy

| Chronicles a răspuns:

Am dat ceva de mâncare la un cerşetor.

| dana12848 a răspuns:

Azi l-am pus pe fratimiu la invatat laughing)))

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Nu mai stiu laughing

| luisanamy a răspuns:

In fiecare zi fac acest lucru, imi ajut aproapele. Nu trebuie mereu sa oferi bani pentru a fi luat ca gest caritabil.

| NikoIsDirectioner a răspuns:

Maine laughing

| lSummerl a răspuns:

Ultima data am mers la cumparaturi in locul uiuu om care nu are un picior si se deplaseaza foarte greu.

RESPRCT pentru toti ce nu se gandesc doar la ei

| Gamerita a răspuns:

Vaara trecuta :3. de obicei eu fac vara si toamna. mai donez haine, banutzi, jucarii, accesorii la copii nevoiasi.

| KenNine a răspuns:

Acum cateva ore.Am dat unui om niste bani pentru o paine.Ma emotionat faptul ca plaangea mancand.Mi s-a rupt sufletul.

| BarBye a răspuns:

Nu prea fac.

| FrateleAndrei a răspuns:

Eu? am facut o data la scoala am adus jucarii pentu copii si atunci cand bate la usa o fata care ma roaga sa donez pentru o fetita niciodata nu am refuzat.

| Uratu140 a răspuns:

Daca te face sa te simti mai bine, cand o sa miau o sa fiu bogat si o sa fac nu stiu ce lucru caritabil in nu stiu ce campanie.

| Ravenborn a răspuns:

Niciodată.

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Acu 5 zile

| Isabella95 a răspuns:

Ultima data am donat haine si jucarii copiilor nevoiasi in actiunea "Vine mosul"!

| GGUESS a răspuns:

N-am facut happy

| IulianDornianu61 a răspuns:

Hai noroc!
Am donat ferma mea de rame la un banc de pesti, si am dat o inghetata unuia caruia ii era cald. Funda>?

| LiimeXdx a răspuns:

Acum cateva zile.Am gasit un caine pe strada asa ca mi s-a facut mila de al si l-am adoptat.Acum si-a revenit putin pentru ca era foarte... lovit ca sa zic asa. Oricum sper sa se faca bine!
Iubesc cateii!

| Andreeac33 a răspuns:

Astazi.

| SmartLier a răspuns:

De Mos Nicolae cand am dat un cadou unei colege... cred ca i-a palacut

| SmartLier a răspuns:

Ieri... Cand l-am vazut si l-am salutat. Cred ca i-a fost dor de mine. ^_^

| GoddessMaui a răspuns:

Cand aveam vreo 5 anisori, dadeam bani si paine unei tigancuse. Deci asta a fost acum 14 ani big grin

| florentina_9904 a răspuns:

Pai acum o saptamana am gasit un pui de pisica si am gasit un stapan pefect pentru ea. pisica avea 2 saptamani si daca nu iii gaseam stapanul probabil ar fi murit pentru. ca avea o rana la burta.Si am ajutat o batrana sa ajunga acasa

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

In urma cu ceva timpa cam trecut ceva timp

| summergirl25 a răspuns:

Saptamana trecuta!

| PiTbuLuL a răspuns:

Ieri am dat de baut la baieti si ne-am imbatat.CEA MAI BUNA FAPTA A MEAlaughing

Răspuns utilizator avertizat