| gazutza a întrebat:

Ce v-ati face daca n-ati avea o mana?

Buna :) Vreau sa va aduc in atentie o campanie umanitara de care ma ocup. Ioana - povestea unei manute pierdute! Ne luptam pentru a strange 185.000 de euro pentru o proteza bionica.

Toata povestea ei o gasiti aici http://www.helpioana.ro. Campania cuprinde pana acum promovare pe retelele sociale sub hashtagul #pentruioana, prin bannere si posturi pe bloguri, articole in presa scrisa, stiri la televiziune si donarea de obiecte spre licitatie. Toate le veti gasi pe site si in sectiunea Blog.

Doua minute va cer. Sa cititi, sa dati mai departe si poate sa donati o suma cat de mica sau mare puteti. Mergem pe principiul ca putin cu putin se face mult :)

Va stau la dispozitie la mailul sabina_cornovac pe yahoo.com.

Va multumesc din inima!

58 răspunsuri:
| Ioniboni a răspuns:

185. 000 de mii e exagerat si punct.
Sau opriti si voi o mica parte ca na, va pierdeti vremea si tociti amprentele? Mult si retine:
eu nu imi folosesc mana dreapta 100% si inteleg drama ei dar suma nu e de inteles.

| davidbuz_1713 a răspuns:

Poate ca este spam ce fac eu acum dar GO FUCK YOURSELF. Lumea nu are bani sa traiasca si voua ''va arde'' de proteza bionica. Nu este un om inapt. Poate trai. poate scrie, poate face orice, poate nu chiar asa de repede ( de ex la mancat ) dar totusi este un om ca oricare altul. Asa ca mai bine va cumparati altceva...

| AcidCuSange a răspuns:

Off, of, of! Vezi tot feluri de cazuri la televizor! Imi pare din inima rau ca nu pot sa va ajut.Am si eu problemele mele! Imi pare rau, dar voi face totul sa va ajut! Dumnezeu sa o ajute pe micuta Ioana si pe parintii ei sa ii indeplineasca dorinta de a avea si ea cu ce sa scrie cand se va face mare. Dumnezeu sa va ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooo, ce trist.Stiati ca aceasta poveste a dumneavoastra a fost publicata in foarte multe carti? Cum se poate dona?

| cristi202 a răspuns:

E frumos ce se incearca aici. Se incearca. Insa banul e si ochiul dracului. Intr-o situatie asemanatoare, banii strinsi nici nu au ajuns la fetita de pe atunci pentru ca sa poate sa e foloseasca de ei pentru a-si imbunatati sanatatea. A avut cineva grija sa se piarda pe drum, spre marea dezamagire a parintilor. Sa nu uitam ca traim in Romania, unde, vorba aceea, "romanul s-a nascut ca sa fie hot". Eu nu as da nici un ban pina nu as verifica la singe ce se intimpla cu banii dati. Nici macar un leu.

| DubluBla a răspuns:

Asa a vrut Domnul sa o lase...Nu mai merge facut nimic. Te comsumi atata degeaba.Cum spunea si kongeriket cu atatia bani se va putea construi o scoala frate.

| TuStiai a răspuns:

Va pot ajuta cu o sectiune pentru aceasta poveste pe site-ul www.tustiai.ro, daca va intereseaza astept materialul pe contact@tustiai.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Konseriket sau cum te`o chema esti cam nesimtit straight face o s`o ajut pe micuta Ioana cum pot si cu cati bani pot:X

| SmileyyXD a răspuns:

Mai bine mor decat sa nu am o mana, un picior, sa imi pierd vederea sau mai stiu eu ce.As vrea foarte mult sa donez, dar nu cred ca parintii ar fi de acord.sunt "o pustoaica" cum s`ar zice pentru ca am doar 12 ani. Poate totusi reusesc sa ii conving si te contactez!

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

De unde bani daca romanii au fluturi in frigider si altii au un cap de cerb intr-un cuier! Du-te si cerele lor nu unui forum!

| essther19 a răspuns:

Eu una as cere eutanasierea personalasad daca as ramane fara o mana! doamne fereste

| No0oName a răspuns:

Am mai intalnit o problema din aceasta si un baiat sia taiat mana cu firezul a mers la doctor iar doctorul ia scos sau ia pus nu mai stiu sigur degete sa creasca iar in vreo 10 -15 ani parca iar creste ee nu stiu dar sper sa se faca bine totusi ar trebui sa intrebati si de aceasta propunere sa va informati, oricum nu cred ca este teapa pentru ca uitati-va pe site ca nu are mana

| dodo99 a răspuns:

As crea un spital pentru copii incercand sa ajut copii nascuti prematuri si e un lucru superb ce faci tu de aceea te felicit! kiss bravo!

| William a răspuns:

Daca nu as avea o mana m-as sinucide, nu pot sa joc metin doar cu o mana, si cu 2 e greu, cu una e imposibil.

| GreenBubble a răspuns:

Cei care nu puteti ajuta macar nu mai faceti comentarii de prost gust...treceti pur si simplu mai departe.

| andrecool a răspuns:

Saraca,am sa incerc sa iau banii de la mama si tata si-am sa-ti trimit cat de mult posibil! Acum cand o sa-mi visa pensia alimentara si alocatia pe 10 dec iti trimit toti banii! As face rost de mai multi dar am doar 10 ani!

| IGM a răspuns:

Bafta,muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulta.

| evelina_8943 a răspuns:

A trecut un an. S-a rezolvat happy?

| Alyn4U a răspuns:

O mana? Dar de cei care au nevoie de operatii ca sa traiasca! nu fara o mana ei si-ar da ambele maini doar ca sa traiasca, ei merita banii sunt foarte multi! Si da si ea merita dar mai mult merita cei care sunt in pericol de moarte!

| Ionutza2012 a răspuns (pentru SEAL):

Imediat ce devin membru senior te raportez, crede-ma! Nu prea mi se pare ca e cazul sa fojosesti cuvinte de-astea!

| teonel2 a răspuns:

Nu pot dona, dar sper sa se faca bine. Apropo, nu cred ca ai mintit, Daca ai fi mintit s-ar fi intos roata.Inca ceva:terminati cu comentariile de prost gust, va rog! Macar de bun simt!

| teonel2 a răspuns:

Dumnezeu sa va ajute!

| MisterB a răspuns:

Mana bionica? Pentru ce? Nici tatal meu nu are o mana...dar pe el cine il ajuta?! Naiba! El se descurca si ja chiar daca nu are mana dreapta.Voi nici nu stiti cum repara telefoane, calculatoare etc. etc. cu o singura mana si aia vrea mana bionica? cu banii nostri? Tata are pur si simplu o proteza si nu se plange de atatia ani de cand a pierdut-o. Daca vrei sa ajuti pe cineva o faci strangand bani nu cersind...

| Uratu140 a răspuns:

Ar fi ingrozitor cred ca as intra in panica

| coregame a răspuns:

Dificila intrebare!

| Emiliabantas12 a răspuns:

Pai nu ar fi bine de loc credeti-ma si eu am vazut mai multe cauze de genul acesta si nu mi-a mers bine de loc sa vad cum eu ma bucur de sanatate si altul sa sufere

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, si eu am o fata pe nume tot Ioana, si este lumina ochilor mei. Stiu ce inseamna sa ai necazuri de acest gen. Din toata inima am sa ma rof la Dumnezeu pentru aceasta fetita Ioana, sa o ajute Dumnezeu, sa se stranga suma necesara pentru a o ajuta, am s-o pomenesc in rugaciunele mele speciale in fiecare seara. Ii doresc multa sanatate!