| InceputulUnuiSfarsit a întrebat:

Sunt Cristi si vreau sa-i dau sotiei mele un martisor. Ce ma impiedica? Nu e unul oarecare.Martisorul Madalinei costa 100 000 de euro.E facut cu multa dragoste, pentru viata.Pentru ca Madalina are leucemie si trebuie sa faca transplant de maduva.E singura ei sansa-insa eu stiu, simt, sper ca noi vom strange banii. Lucrurile grave se spun simplu, asa ca va rog, pur si simplu, sa ma ajutati sa-mi salvez sotia, sa-mi pastrez familia, sa-mi fac fetita sa zambeasca.Mada e medic la Victor Babes.Are incredere si e o luptatoare. Pentru Mara (fetita noastra) e capabila sa indure oricat. Povestea mea nu este despre perfuzii, transfuzii, transplant medular.Nu trebuie sa fie despre bani, asigurari, dosare, cereri, refuzuri.E despre noi, despre voi, e despre viata. Noi luptam pentru familia noastra dar avem nevoie de ajutorul vostru. Nu am vrea ca aceasta poveste sa va intristeze ci doar sa transmitem un mesaj de iubire.
Si.UN STRIGAT DE AJUTOR!
Mai multe detalii despre povestea noastra cat si despre modul in care puteti sa ajutati :
http://www.iubireaarepret.ro/
sau
http://calafat24.blogspot.se/......evoie.html
VA MULTUMESC DIN SUFLET!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

E foarte frumos cea ce incerci sa faci tu pentru sotia ta.
E dovada iubirii neconditionate, fata de ea, fata de fetita voastra.
Dar sa-ti spun ceva :majolitatea userilor de aici este formata din copiii si adoscenti care depind de banii parintilor!
Speranta moare ultima!
Sanatate sotiei tale, iar tie putere!

61 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sanatate, speranta si credinta si sper sa reusesti!

| neutrino a răspuns:

Este urat cee ce faci, sper sa fie doar o gluma proasta... Oricum, tie si la toti cei dragi, multa sanatate!

| Suleyman a răspuns:

Am inteles ca sotia ta este medic. Nu ati putut sa strangezi niste bani.

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Multumim. Si eu sper dar pentru asta, avem nevoie si de ajutorul dumneavoasta.

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru neutrino):

Multumesc pentru urare. De ce e urat ceea ce fac? Ce e urat in faptul ca incerc sa-mi salvez sotia. Dupa cum bine vezi, nu e deloc o gluma sad

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru Suleyman):

100.000 de euro, nu e o suma mica. Intr-adevar, sotia mea este medic dar nimeni nu stia ca ea are aceasta boala. Banii se duc repede, iar boala, nu tine cont de cine esti. Ea nu bate la usa, ea intra direct.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu-mi pasă, sunt egoistă.

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru PedoBarbie):

Ok. Alegerea ta insa sa nu fii surprinsa cand nici altora nu le va pasa de tine. Sanatate si numai bine!

| PedoBarbie a răspuns (pentru InceputulUnuiSfarsit):

Oricum nu le pasă.

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru PedoBarbie):

Nu e adevarat. Lucrurile nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi.

| PedoBarbie a răspuns (pentru InceputulUnuiSfarsit):

Dar ce sunt?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru PedoBarbie):

E urat ce faci! Un cuvant de incurajare era greu sa sa scrii?

| PedoBarbie a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da. Ştiu sunt rea. Viaţa e grea. Mă întreb cine i-a dat lui până acum 36 de mii de euro din cei 100 câte cere. Cei ce încurajează?

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru Fatamuntilor):

Iti multumesc din suflet. Sunt disperat. Sper ca exista cineva care sa doneze catusi de putin, chiar si 10 lei. Dar din dar se face rai. sad

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru PedoBarbie):

Da. Sunt deschise conturi in banca. Colegii Madalinei, prietenii, apropiatii, cunostiintele, chiar si cei necunoscuti s-au oferit sa-i acorde o mana de ajutor pentru ca mai presus de toate, e vorba de o viata. De asemenea, liceul in care a invatat Madalina organizeaza baluri si strange bani pentru a o ajuta. Primarul Calafatului, desi nu o cunoaste, s-a decis ca salariul sau pe luna februarie sa-i fie donat ei. Sper sa reusim! sad

| AnnuTzaBha03 a răspuns:

Va urez mult mult noroc la strangerea banilor, mult succes la transplantul de maduva, sper sa se recupereze repede, ii urez multa sanatate si fericire in continuare...Va doresc mult noroc, mai ales Madalinei happy

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru AnnuTzaBha03):

Multumesc din suflet!

| Flow579774 a răspuns:

"Familia e o patrie mica, iar patria e o familie mare"

| Artimetik a răspuns (pentru neutrino):

@neutrino: sa vii cu un asemenea cometariu la "cauze nobile"... nu pot decat sa cer administratoilor site-ului ca la inregistrarea membrilor sa puna cateva intrebari ca sa se asigure ca pot intra aici doar cei care au ajuns la stadiul de homo sapiens; pentru restul exista paduri, gradini zoologice...

| Artimetik a răspuns (pentru Suleyman):

@suleyman: crezi ca daca avea bani suficienti mai pierdea timpul sa ceara ajutor? oricum, raspunsul tau a fost de maaaaare ajutor pentru sectiunea "cauze nobile".

| Artimetik a răspuns (pentru PedoBarbie):

@PedoBarbie: nu cred ca esti egoista; ca sa fii egoist iti trebuie si un pic de creier.

| Artimetik a răspuns:

Sa nu te descurajeze rapunsurile unora de pe aici. Din pacate, in prezent, tot prostu' are acces la lumea virtuala, asa ca idiotenia nu mai e ceva caracteristic doar lumii reale. Vei primi ajutor si de la cunoscuti si de la necunoscuti. Si eu te voi ajuta. Vei strange suma necesara. Veti reusi!

| neutrino a răspuns (pentru Artimetik):

Sunt cu totul de acord cu tine, dar de ce-ai plecat de la zoo? Lumea de afara, lumea reala este mult mai dura. Mi-am exprimat un punct de vedere, inca eu cred ca articolul are la baza o escrocherie ieftina si ma rog sa nu am dreptate. In caz contrar, eu imi cer scuzele de rigoare.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, din pacate sau din fericire eu te inteleg cel mai perfect! Si eu am sanatate de probleme destul de mari. Ma voi ruga din toata inima, ca Medicul Suprem Dumnezeu sa o faca sanatoasa pe sotia ta cea draga si scumpa! Doamne, coboara in ajutorul acestei familii, si binecuvateaza-i. Amin!

| leonardagrin79 a răspuns:

Multa sanatate va doresc

Răspuns utilizator avertizat
| IngerasulMicutz a răspuns:

Sanatate multa, din pacate nu pot face nimic...

| CuteKitty a răspuns:

Îmi pare rău pentru ce se întâmplă. Dar majoritatea utilizatorilor sunt copii și adolescenți, care depind de banii părinților.

| InceputulUnuiSfarsit explică (pentru Cevet):

Nu am cuvinte sa-ti multumesc pentru sustinerea acordata atat tie cat si celorlalti. Am reusit sa strangem suma de bani necesara. Sa speram ca totul va fi bine pana la sfarsit.