| InceputulUnuiSfarsit a întrebat:

Sunt Cristi si vreau sa-i dau sotiei mele un martisor. Ce ma impiedica? Nu e unul oarecare.Martisorul Madalinei costa 100 000 de euro.E facut cu multa dragoste, pentru viata.Pentru ca Madalina are leucemie si trebuie sa faca transplant de maduva.E singura ei sansa-insa eu stiu, simt, sper ca noi vom strange banii. Lucrurile grave se spun simplu, asa ca va rog, pur si simplu, sa ma ajutati sa-mi salvez sotia, sa-mi pastrez familia, sa-mi fac fetita sa zambeasca.Mada e medic la Victor Babes.Are incredere si e o luptatoare. Pentru Mara (fetita noastra) e capabila sa indure oricat. Povestea mea nu este despre perfuzii, transfuzii, transplant medular.Nu trebuie sa fie despre bani, asigurari, dosare, cereri, refuzuri.E despre noi, despre voi, e despre viata. Noi luptam pentru familia noastra dar avem nevoie de ajutorul vostru. Nu am vrea ca aceasta poveste sa va intristeze ci doar sa transmitem un mesaj de iubire.
Si.UN STRIGAT DE AJUTOR!
Mai multe detalii despre povestea noastra cat si despre modul in care puteti sa ajutati :
http://www.iubireaarepret.ro/
sau
http://calafat24.blogspot.se/......evoie.html
VA MULTUMESC DIN SUFLET!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

E foarte frumos cea ce incerci sa faci tu pentru sotia ta.
E dovada iubirii neconditionate, fata de ea, fata de fetita voastra.
Dar sa-ti spun ceva :majolitatea userilor de aici este formata din copiii si adoscenti care depind de banii parintilor!
Speranta moare ultima!
Sanatate sotiei tale, iar tie putere!

61 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RexCuParuCret a răspuns (pentru InceputulUnuiSfarsit):

Sper sa va ajute Domnul!

| Ruxandra15 a răspuns:

Sanatate. Si eu am nevoie de bani pentru operatie la coloana de 8 ani de zile. Nu imi da nimeni. Oricand pot ramane paralizata si ii va pasa cuiva? Oameni sunt rai, maiales romanii. E bine ca ai cerut ajutor dar un sfat. Nu cere ajutor romanilor pentru ca nu til vor da. Ei nu sunt in stare sa ajute un caine apai un om. Medic de care? E adevarat aici sunt mai multi copii care depind de banii parintilor. Incearca daca esti talentat la desen sa faci tablouri sa le vinzi si asa vei face bani destul de multi maiales ca un tablou se vinde si cu 500 de euro daca este reusit. Daca nu incearca la diferite spitale spune ce are sotia ta si cere ajutor. Ma intreb de ce mai avem casa sperantei daca nu face aproape nimic. Mai nu au fost in stare sa imi dea 2000 de lei pentru nu stiu ce corset medical deci iti dai seama ca romanii traiesc in padure nu printre oameni. Astia suntem astia defilam. Sanatate!

| ely363 a răspuns:

Imi pare foarte rau de situatia ta. As dona cu cea mai mare placere niste bani dar eu sunt doar un copil. Dar adevarul e ca sotia ta a salvat niste vieti iar statul Roman ar trebui sa o salveze pe a ei. Romanilor nu le pasa decat de bani, iar noi ne pierdem vietile. 100000 de euro pentru o viata de om!

Oricum sanatate pentru. familia ta!

| Daniel1619 a răspuns:

"Nu e nimic mai interesant decât să te întorci într-un loc care a rămas neschimbat ca să îti dai seama cât de mult te-ai schimbat tu."

| madamme a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mediatizezi situatia aceasta la tv. Multa sanatate!

| BlackRaven45 a răspuns:

Noi trăim într-o lume în care banii sunt mai importanţi decât viaţa unui om... Îţi urez ţie şi familiei tale multă sănătate că ea e mai presus de TOATE! Nu-ţi fă griji. Dumnezeu nu vă v-a lăsa! Hristos a înviat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa reusesti! E un gest foarte frumos...dar acum vad ca e sters site-ul Ai reusit ceva?

| doarpentruintrebari129 a răspuns:

Imi pare rau mult noroc si multa bafta si sfarsitul e un nou inceput! Ai incredere si nu lua in seama ce zic altii!

Răspuns utilizator avertizat
| stefaniaaaaaa a răspuns:

@pedobarbie, esti o fata rea macar sanatate nu ai putut sa scrii! Stii ceva, macar si egoistii au creier dar tu cred ca ai capul gol! Nu cred ca cineva o sa iti mai scrie, NESIMTITO!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu Sa Va Ajute!

| Antonya15 a răspuns:

Este bina acum sotia dumneavoastra?

| Claudes a răspuns:

Eu va urez multa sanatate si fericire, mai ales sotiei. As vrea sa va pun o intrebare, mi se pare ca v-am vazut intamplator, locuiti in Baia Mare?

| Mădălllinna a răspuns:

Multa sanatate! happy

| Ana-Maria_Popescu_1990 a răspuns:

Ați reușit deci? Totul a mers bine?

| Daniel2836 a răspuns:

Sanatate!

| alessia49 a răspuns (pentru PedoBarbie):

EGOISTA? e putin spus fetita mea stiu foarte bine ce e leucemia mi-am vazut fetita stinganduse din cauza ei, te blesteama dumnezeu esti proasta nu egoista daca stai sa gandesti logic daca fiecare da macar cate un leu bani se strang si se salveaza o viataa! e vorba de o viata nu de o papusa destinul a 3 persoane neputincioase si o mama care se lupta pentru a ramane in viata langa cei dragi. Ti-se pare o gluma? sper sa iti dea dumnezeu si tie sa vei cum este cand inainte sa te pui in pat te gandesti daca ti-o va mai lasa dumnezeu sau ti-o va lua e extrem de greu oamnei buni revenitiva dumnezeu va vede...

| alessia49 a răspuns:

Sper sa va dea dumnezeu toata sanatatea din lume nu lua in seama ce zic restul lumea vorbeste nu avem cum sa schimbam asta, sotia ta e norocoasa sa aiba parte de un sot ca tine care sa ii ofere toata sustinerea.ma voi ruga pentru voi aveti grija

| ElenaMia a răspuns:

Ajutorul oamenilor nu o sa dea roade. Ai face mai bine sa ceri ajutor de la cineva care chiar poate sa fac ceva in privința asta. Dumnezeu este singurul care poate săi dea viața soției tale si vindecare. Eu am experimentat de multe ori puterea lui Dumnezeu si nu am cuvinte sa exprim ce am simțit când m-a ajutat. Știu ca sunt un anonim dar ceea ce spun este adevărat.

| Bogdan_Mario_1964 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Esti nesimtita oricum

| Anonim8542065431139 a răspuns:

Nu pot sa cred cata rautate vad pe aici! Nu sunteti oameni, sunteti niste jeguri!

| Androraul a răspuns:

Suleyman esti prost nu ai inteles ce tia transmis acest mesaj nu ai inteles nici pe departe apropo multa sanatate si sotia sa se faca bine

| ionut123344 a răspuns:

Eu sunt un doar un copil de 14 ani, daca as avea bani.Te-as ajuta cu tot ce e noevoie.Dar iti spun un lucru.Sa nu iti pierzi speranta, deoarece acolo sus iti asculta rugaciunile pentru sanatatea nevestei tale, El iti asculta strigatele de ajutor, si tot el este cel ce te va ajuta.Continua sa te rogi la Dumnezeu, si ai sa vezi ca se va intampla o minune care iti va schimba viata inspre bine.Sa nu iti pierzi niciodata credinta, sa nu renunti la Dumnezeu ca el nu va renunta la tine! Insanatosire grabnica familiei tale.Domnul sa te aiba in paza.Nu uita daca crezi cu adevarat, el te va asculta.Si minunea se va intampla.Credema

| Sellak a răspuns (pentru PedoBarbie):

Esti doar un copil ( parerea mea ) adica, asta e concluzia mea pe care am tras-o din raspunsul tau de 2 bani. Mai mult de 13 ani nu iti dau. Da esti egoista dar putea-i sa-ti ti raspunsul pentru tine si aia era, nu era nevoie sa-ti obosesti degetele sa scti cuvintele alea de 2 bani doar ca sa faci cateva puncte happy

| RAY a răspuns (pentru PedoBarbie):

Ai dreptate, de fapt cu toti suntem doar pe interes

| MihaiTech a răspuns:

Salut! In primul rand, multa sanatate! Eu am doar 14 ani si daca as putea as dona din tot sufletul. Insa doar atat pot sa fac si eu: Multa sanatate si fie ca sotia ta sa fie bine! Este foarte frumos ce faci! Felicitari!

| mudokins78 a răspuns:

Două lucruri sunt omniprezente pe planeta asta!
Oxigenul și Proştii.

| TistarKNL a răspuns (pentru InceputulUnuiSfarsit):

A supravietuit?