| InceputulUnuiSfarsit a întrebat:

Sunt Cristi si vreau sa-i dau sotiei mele un martisor. Ce ma impiedica? Nu e unul oarecare.Martisorul Madalinei costa 100 000 de euro.E facut cu multa dragoste, pentru viata.Pentru ca Madalina are leucemie si trebuie sa faca transplant de maduva.E singura ei sansa-insa eu stiu, simt, sper ca noi vom strange banii. Lucrurile grave se spun simplu, asa ca va rog, pur si simplu, sa ma ajutati sa-mi salvez sotia, sa-mi pastrez familia, sa-mi fac fetita sa zambeasca.Mada e medic la Victor Babes.Are incredere si e o luptatoare. Pentru Mara (fetita noastra) e capabila sa indure oricat. Povestea mea nu este despre perfuzii, transfuzii, transplant medular.Nu trebuie sa fie despre bani, asigurari, dosare, cereri, refuzuri.E despre noi, despre voi, e despre viata. Noi luptam pentru familia noastra dar avem nevoie de ajutorul vostru. Nu am vrea ca aceasta poveste sa va intristeze ci doar sa transmitem un mesaj de iubire.
Si.UN STRIGAT DE AJUTOR!
Mai multe detalii despre povestea noastra cat si despre modul in care puteti sa ajutati :
http://www.iubireaarepret.ro/
sau
http://calafat24.blogspot.se/......evoie.html
VA MULTUMESC DIN SUFLET!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

E foarte frumos cea ce incerci sa faci tu pentru sotia ta.
E dovada iubirii neconditionate, fata de ea, fata de fetita voastra.
Dar sa-ti spun ceva :majolitatea userilor de aici este formata din copiii si adoscenti care depind de banii parintilor!
Speranta moare ultima!
Sanatate sotiei tale, iar tie putere!

61 răspunsuri:
| Flow579774 a răspuns:

"Familia e o patrie mica, iar patria e o familie mare"

| AnnuTzaBha03 a răspuns:

Va urez mult mult noroc la strangerea banilor, mult succes la transplantul de maduva, sper sa se recupereze repede, ii urez multa sanatate si fericire in continuare...Va doresc mult noroc, mai ales Madalinei happy

| ElenaMia a răspuns:

Ajutorul oamenilor nu o sa dea roade. Ai face mai bine sa ceri ajutor de la cineva care chiar poate sa fac ceva in privința asta. Dumnezeu este singurul care poate săi dea viața soției tale si vindecare. Eu am experimentat de multe ori puterea lui Dumnezeu si nu am cuvinte sa exprim ce am simțit când m-a ajutat. Știu ca sunt un anonim dar ceea ce spun este adevărat.

| Artimetik a răspuns:

Sa nu te descurajeze rapunsurile unora de pe aici. Din pacate, in prezent, tot prostu' are acces la lumea virtuala, asa ca idiotenia nu mai e ceva caracteristic doar lumii reale. Vei primi ajutor si de la cunoscuti si de la necunoscuti. Si eu te voi ajuta. Vei strange suma necesara. Veti reusi!

| Androraul a răspuns:

Suleyman esti prost nu ai inteles ce tia transmis acest mesaj nu ai inteles nici pe departe apropo multa sanatate si sotia sa se faca bine

| MihaiTech a răspuns:

Salut! In primul rand, multa sanatate! Eu am doar 14 ani si daca as putea as dona din tot sufletul. Insa doar atat pot sa fac si eu: Multa sanatate si fie ca sotia ta sa fie bine! Este foarte frumos ce faci! Felicitari!