| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot dona sånge datim niste adrese de spitale va multumesc

72 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Pentru a dona sange, trebuie sa mergi la un centru de transfuzie sanguina. Adresele centrelor le gasesti aici: http://www.doneazasange.ro/centre_transfuzie.html

| RobYnRobYn a răspuns:

La Centrul De Transfuzii, langa Medicina Legala pe Str. Sitei (in brasov)

| SelenaDesire a răspuns:

Nu mai vorbiti sa va aflati in treaba. O parte din voi.

Am donat sange (400ml) prin martie a. c. pentru cineva, la Institutul Clinic Fundeni. Daca-mi aduc bine aminte, iti dadea un bon de 300-350. 000 ROL pe care il puteai folosi numai in anumite centre (pe Dr. Felix era unul), reducere 50% la abonamentul RATB, o scutire de serviciu pentru o zi. Mi-au interzis sa mai donez sange timp de 8-12 luni.

Dupa cum e de asteptat, iti iau o mostra de sange din cel donat si il testeaza (sa afle grupa sanguina, boli etc). Ii suni dupa o saptamana la un nr. de fix si ii rogi sa-ti spuna grupa. Cel putin asa era acolo.

Daca te duci, du-te pentru o cauza nobila, chiar daca unii medici sunt jigodii (mi-a fost de ajuns sa vad asta atunci cand am fost, ca nu prea calc prin spitale).

| →s ♥ ą← a răspuns:

Frumos din partea ta!

| Cleona a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/ citeste pe aici...

| primaru a răspuns:

La orce spital din tara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Google.ro

| tudor3d a răspuns:

Esti disperat dupa bani ai pierdut la aparate laughing

| BRG a răspuns:

Dumnezeu este împotriva donării s-au acceptării transfuziei sanguine, sîngele est viață., și noi nu avem dreptul să ne jucăm cu viața noastră s-au al altora.

| BRG a răspuns:

Nu î-ți este frică de ac? Dar de Dumnezeu? Pentre-u că el interzice clar în Biblie să donăm s-au să luăm sînge

| narcis_5971 a răspuns:

Incearca sa mergi la oricare spital si acolo vei primi indicatii si locatii precise unde poti dona sange.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Serios? Dumnezeu interzice asta? nu cred ca ar interzice asta daca e pentru o cauza nobila sau un om pe moarte sau stiu eu ce.asa ca voi astia nu mai vbiti ca sa va aflati in treabawinking.

| kamikaze a răspuns:

Donezi singe pentru bani sau vrei sa faci o fapta buna?
deja tiau raspuns ei dar sa stii ca e frumos din partea ta.

| daddu a răspuns:

Sunt "indignat"...Raspunsul lui tudor3d a primit statul de inteligent? o porcarie, poate acest om vrea sa faca un bine cuiva iar tu il iei cu misto-uri

| cristiano_6675 a răspuns:

Chea si la spitalul central din oras

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.filmeeonline.info filme online subtitrate in romana www.filmeeonline.info

| AngellSthefan a răspuns:

In bucuresti... Aproape la orice spital

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca esti din iasi centru de transfuzi de pe independentei

| TicTacUser a răspuns:

Nu stiu

| misskitty a răspuns:

Eu cred ca merge la orice spital.atentie doar la ace sa fie sigilate

| simooo a răspuns:

Pentru a dona sange, trebuie sa mergi la un centru de transfuzie sanguina. Uite aici : http://www.doneazasange.ro/centre_transfuzie.html

| Nik a răspuns:

Pentru a dona sange, trebuie sa mergi la un centru de transfuzie sanguina. Adresele centrelor le gasesti aici: http://www.doneazasange.ro/centre_transfuzie.html
La Centrul De Transfuzii, langa Medicina Legala pe Str. Sitei (in brasov)
Am donat sange (400ml) prin martie a. c. pentru cineva, la Institutul Clinic Fundeni. Daca-mi aduc bine aminte, iti dadea un bon de 300-350. 000 ROL pe care il puteai folosi numai in anumite centre (pe Dr. Felix era unul), reducere 50% la abonamentul RATB, o scutire de serviciu pentru o zi. Mi-au interzis sa mai donez sange timp de 8-12 luni.

Dupa cum e de asteptat, iti iau o mostra de sange din cel donat si il testeaza (sa afle grupa sanguina, boli etc). Ii suni dupa o saptamana la un nr. de fix si ii rogi sa-ti spuna grupa. Cel putin asa era acolo.

Daca te duci, du-te pentru o cauza nobila, chiar daca unii medici sunt jigodii (mi-a fost de ajuns sa vad asta atunci cand am fost, ca nu prea calc prin spitale).

| tina20 a răspuns:

Cred ca la orice spital au nevoie de sange. frumos gest daca il faci din suflet ca sa ajuti pe cineva care are intr-adevar nevoie. multa bafta

| Simona a răspuns:

Pai daca ai vrea cu adevarat sa faci acest lucru cred ca ar trebui sa mergi la un spital din apropiere nu sa ne intrebi pe noi care nu stim de unde esti

| barcelonamessi a răspuns:

Incearca la spitalul grigore alexandrescu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama si copilul CHISINAU

| AcidCuSange a răspuns:

Nu poti dona sange decat la rude, pentru ca trebuie sa fiti din acelasi popor.Adica nu ma refer la popor roman, francez, chinez, spaniol.Ma refer din familie. Dar totusi, foarte frumos din partea ta!

| xXAnGeLXx a răspuns:

Doaaamne, pupatia-si talpile laughing! si ce faci daca acele nu sunt sigilate \happy? ai grija... oricum, frumos din partea tahappy!

| RockLegend a răspuns:

Mergi la orice spital