| anonim_4396 a întrebat:

Daca am avut leucemie, dar acum sunt foarte bine, as putea dona sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Esti un caz rar daca ai reusit sa te vindeci de leucemiewinking dar nu stiam ca fara transplant de maduva aceasta boala necrutatoare se poate vindeca. oricum nu ar trebui sa te intereseze prea tare in momentul de fata daca poti sau nu dona, eu unul nu stiu ce sa zic, in schimb m-a bucurat ideea de a auzi persoane vindecate de leucemie.
Banuiesc ca structural leucemia aceasta este si ea de mai multe tipuri habar nu am dar imi aduc aminte inca ceva.
Acum foarte multi ani am intalnit o persoana era varul unui cunoscut si mi-a zis ca atunci cand era mic avusese ceva o forma de leucemie si pentru ca din pripa i s-au administrat nu stiu ce injectii si medicamente posibil prototipuri atunci s-a vindecat, acum nu stiu daca mintea sau nu, dar e imbucurator sa auzi de astfel de boli cumplite vindecate.
As vrea sa aud de hiv, de cancer si de toate bolile incurabile persoane care s-au vindecat, adica toti sa fie capabili sa se vindece.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te vor primi.

| Sonia822 a răspuns:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Leucemia este cancer de sange deci nu poti dona
Fi recunoscator ca esti bine. o seara buna.

| anonima182000 a răspuns:

Cred că ar trebui cel mai indicat să întrebi un doctor. Știu pe cineva care nu a putut dona dar poate mai depinde și ce tip e leucemia. Poate tu poti dona. Apropo, felicitari! Dumnezeu te iubeste, ma bucur ca vrei sa faci un gest atat de nobil daca ar dona si cei care nu au avut niciodata nimic am trai intr-o lume mai buna.