| ella10muz a întrebat:

Ce anime-uri puteti sa îmi recomandați ca gen acțiune si romance in afara de rosario + vampire, vampire knight 1si2, tokyo ghoul, hight school of the dead, 07 ghost si amnessia?

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Bune Ella! Mie mi-au placut mult anime-urile :
1. Owari No Seraph-actiune
2.SAO 1+2-are de toate
3.Death Note -mi-a placut mult dar este mai mult psihologic
4.Black Bullet
5. Fate Stay Unlimited Blade works +fate zero -are de toate
6.Another -este mai mult horror psihologic
7. Akame ga Kill -are de toate
8.Atack on titan - nu are romance, este actiune curata
9. Mirai Nikki -este mai mult psihologic dar are fel si fel de faze ciudate care te fac sa vrei sa te uiti in continuare
10. Fullmetal Alchemist Brotherhood -are mai de toate dar nu are romance
11. Terror In Tokyo -este psihologic mai mult dar cred ca o sa-ti placa. Sfarsitul este mai nasol.

Daca iti plac romance-urile atunci mai ai variante precum Hyouka, To love ru, School Days, Clannad si World Still Is Beautiful (Soredomo Sekai)

Sper sa-ti placa ceva de aici...Bafta!

| RorySan a răspuns:

Highschool Dxd
Swort art Online( 2 sez)
Zero no Tsukaima(3 sez)
Inuyasha(2 sez)
Mirai Nikky

Sper sa-ti placa!
Succes!