| Answer95 a întrebat:

vreau si eu niste anime-uri gen naruto shippuden, rosairo vampire, vampire knight. Dar as vrea si o scurta descriere. dau fundita pentru cele mai faine anime-uri...multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Ao no Exorcist, este cu fii lui Satan (suna ciudat dar asa e), este destul de tare anime-ul unul din ei are puteri celalalt nu, adica ma rog, are si el dar asta pe la mijlocul animeului, oricum e super interesat.

Deadman Wanderland, este un anime cu sange morti, cu o inchisoare in care vine un copil mai diferit care se presupune ca a omorat o scoala intreaga, tot asa foarte interesant.

Soul Eater, nu am vazut decat vreo 15 episoade din el, dar oricum este foarte tare cu o coasa a mortii, are muuulta comedie, grafica e super tare, de exemplu soarele cand apare pe cer are un ras malefic de te fulgera rolling on the floor, iar luna are un zambet foarte ciudat si malefic, oricum ti-l recomand.

Hellsing- este cum vampiri (din cate am observat iti plac mult cele cu vampiri), si este foarte tare cu nistevampiri falsi sa zic asa care nu sunt pursange, cu unul pur care vrea sa-i omoare, un super anime ce sa mai.

Elfen Lied- cu niste monstruleti sa zic asa, in principal o fata cu 2 personalitati, tipa dura si mereu serioasa si tipa draguta pe care toata lumea o place, de fiecare data cand de loveste la cap isi schimba personalitate. Si are niste brate invizibile. Mai apar vreo 2 fete ca ea care au puteri mai mari maimulte brate, si mai lungi, oricum tot asa, foarte interesant, nu mai spun ca oppeningul e super frumos (melodia de la inceput)

Cam atat mi-am adus aminte, nu maprea pricep la descrieri dar totusi am incercat sa te fac cat de cat sa intelegi.
Multa bafta in continuare.

| Answer95 explică (pentru Yukidaruma):

Mersi mult pentru descriere...mi-ai descris niste anime-uri interesante big grin

7 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Iti recomand cu caldura : DN Angel.
Pa pa!

| iYuuki a răspuns:

Bleach
D.Gray-man
Ao no exorcist
Fairy Tail
Dantalian no Shoka
Monochrome Factor
No.6
Psychic Detective Yakumo
Brave 10
Hiiro no Kakera
Nurarihyon no Mago
7 Ghost
Hakuouki
Kuroshitsuji
Code Geass
Darker than Black
Blood-C
Fruits Basket
[C]: Control: The Money And Soul Of Possibility
Uroboku
Kara No Kyoukai
Devil may Cry
Shiki
Another
Deadman Wonderland
Death Note
Sword Art Online
Natsume Yuujinchou
Special A
Romeo x Juliet
Kaichou wa Maid-sama
Lovely Complex
Skip Beat!
Gakuen Alice
Fruits Basket
Shakugan no Shana
Hakushaku to Yousei
Kyou, Koi wo Hajimemasu
etc.

| danimotenel a răspuns:

Shinrei Tantei Yakumo, Steins gate, shiki, Tasogare Otome x Amnesia, anohana, Ghost Hound, Kamisama no Memochou, Pandora Hearts, Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai, Welcome to the NHK!, ChäoS; HEAd, Darker than Black: Kuro no Keiyakusha, Guilty Crown, Mirai Nikki, Sankarea

Ai aici o lista facuta de mine, cu tot cu nota data de mine http://myanimelist.net/animelist/DuB

| Razeph a răspuns:

Bleach
Fairy Tale
Darker Than Black
Ao No Exorcist
Deadman Wonderland

| levitht a răspuns:

Iti recomand cu incredere Attack on titan.Deci odata demult inainte ca oamenii sa existe pe pamant traiau titanii, erau niste uriasi care devorau oameni, cand au aparut primele semne de viata din partea omeniri titanii au incercat sa ii extermine pe toti.Omenirea care a mai ramasa creat 3 ziduri inalte ca titanii sa nu poata trece de ele... zidurile erau numite maria rose si ultimul nu stiu cum se numea. Titanii pana la urma reusesc sa intre in interiorul zidurilor iar soldatii din grupul recon trebuie sa lupte contra lor.E foarte tare, uita-te

| Sîrbu_Octavia_1995 a răspuns:

Hei!:)
Daca iti place Naruto atunci iti recomand My Hero Academia! Este un anime nou, abia ce a aprut anul acesta si deja e foarte popular.
Creatorul anime-ului e un mare fan Naruto si a fost sprijinit chiar de tipul care a creat Naruto :D

Daca vrei sa afli pe scurt despre ce e vorba in My Hero Academia, uita-te la video:
https://www.youtube.com/watch?v=gdOUjKWae7Y