| Mαяуßăăღ a întrebat:

Cine poate sa-mi recomanda un anime romantic cu o poveste captivanta. [ Am vazut Vampire Knight si mi-a placut enorm, in special povestea ] As vrea numele si o scurta descriere! Multumesc anticipat! ♥

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Buna. Iti propun:

* "Nana" - "Komatsu Nana se mută în Tokio, urmându-l pe iubitul ei Shoji. În tren o întâlnește pe Osaki Nana, vocalista trupei Blast, ce își dorește să se mute în Tokio pentru a își urma visul de a deveni cântăreață profesionistă. Cele două Nana sunt total diferite, însă printr-o coincidență ajung să trăiască împreună. Întâmplările petrecute le ajută să lege o prietenie, dar oare aceasta va rezista tuturor încercărilor vieții?"
Sursa: http://a-kage.info/anime/nana/info.php

* "Bakuman" - "Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro desenează uimitor. Akito Takagi încearcă să-l convingă pe Moritaka să lucreze împreună la manga, unul având creierul şi celălalt talentul. După mai multe încercări, Takagi îl convinge pe Mashiro să i se alăture. Takagi, cu isteţimea lui, speră să devină un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnăscut, speră să se căsătorească cu o fată foarte frumoasă, pe nume Azuki Miho."
Sursa: http://royalgoofansub.net/? structure=media-center&series=5

Vizionare placuta!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici de say 'i love you' eu tocmai l-am terminat astazi
http://www.youtube.com/watch?v=BP_-CYnXuH0

Sau poate Guilty Crown...

http://www.youtube.com/watch?v=6eK8SXYZ2zw

| Muwz a răspuns:

Pai:
Herushingu/Hellsing tot cu vampiri
Black Blood Brothers
Devil May Cry
Air
Toate de mai sus sunt animeuri.
Funda?

| johnyxus a răspuns:

Sword Art Online

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

InuYasha
Nu stiu cum sa descriu acest animelaughing)
Este anime-ul meu preferat:X

| misstoxick a răspuns:

The Vampire Diaries („Jurnalele Vampirilor") este un serial american de televiziune pentru adolescenți, creat și dezvoltat de Kevin Williamson și Julie Plec, bazat pe romanele omonime ale scriitoarei L.J. Smith. Serialul urmărește viața Elenei Gilbert (Nina Dobrev), care se îndragostește de vampirul Stefan Salvatore (Paul Wesley). Curând fratele mai mare a lui Stefan, Damon (Ian Somerhalder), intervine in viața celor doi, îndragostindu-se de Elena. sper sa-ti placa!