| RorySan a întrebat:

Buna,
ce anime mai stiti, cv gen actiune, romance, fantastic?
M-am plictisit si nu mai stiu la ce sa ma uit.
Mersi.

Plus o mica descriere.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti bag descriere ca mi-e lene si somn laughing (scuze) dar uite aici niste anime-uri de genul care mi-au placut tongue :

absolute duo
noucome (nu prea are actiune dar merita vazut)
danmachi
zetman
sao
acel world
btooom
date a live
tokyo ghoul
Hentai ouji to warawanai neko ( nu prea are actiune, dar merita vazut )

| LoveMusicDD a răspuns:

1. Sword Art Online (SAO)
E vorba despre un joc prea realist... Jucătorii își pun o casca, NerveGear, pe cap, și intră într-un joc pe adevăratelea. Ei se luptă, nu avatarul lor.
Dar lucrurile iau o întorsătură totală și creatorul jocului nu dă voie oamenilor să plece din joc, că vor muri. Ca să supraviețuiască, trebuie ca un jucător să treacă toate 100 nivele ale jocului. Automat, ceilalți vor fi eliberați.
Sunt 2 sezoane, pot zice că e anime-ul meu preferat și că abia aștept sezonul 3 laughing.
2. Attack off Titans
Este vorba despre civilizația umană care se ascunde în spatele unui înalt zid de sălbăticia de afară, și anume Titanii, niște creaturi foarte înalte, canibale. Dar într-o zi, un Titan neașteptat de înalt a spart zidul și așa ei au pătruns în civilizația umană... Pe locul II el happy.
3. Tokyo Ghoul
Este vorba despre un fel de vampiri, Ghouli, care se ascund în spatele cafenelei Anteiku pe post de chelneri. Un băiat apare printre rândul lor, dar mai... Neobișnuit și special... Locul IIIwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveMusicDD):

Se numeste " attack on titan " nu " attack off titans " :d

| LoveMusicDD a răspuns:

În fine, mereu le încurc laughing.

| qpChatLoveqp a răspuns:

Uite un link pentru anime-uri: http://anime-ro-sub.ro/anime-uri-terminate/.Sper ca te-am ajutat.