| sfo a întrebat:

Cine isi aminteste cum se numesc desenele animate unde o mana desena cu un creion in alb-negru o linie continua din care prindea viata o mascota(ceva de genu)...
merci happy

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca te referi la desenele romanesti, nu stiu cum se numeau, dar erau facute de marele regizor Ion Popescu-Gopo. Uite unde te poti documenta: http://ro.wikipedia.org/wiki/Ion_Popescu-Gopo

| sfo explică (pentru Salontanul):

Mersi de raspuns, dar nu e ceea ce caut. Uite am gasit intre timp o imagine cu acest personaj care apare alaturi de pantera roz intr-un concept nou de desene animate.Pe mine ma intereseaza desenele in care el era personajul principal...:)

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| allthree a răspuns:

Din cate imi amintesc parca era desenul Cei cu Andy cred!

| Allix13 a răspuns (pentru allthree):

Cei cu Andy era mai realist decat astalaughing si avea parul roscat...

| allthree a răspuns (pentru Allix13):

Stiua asta ca era mai realist dar m-am grabit fara sa ma uit la link-ul care era postat, dar din cate imi amintesc, in desenul animat cei cu Andy apare o mana cu un creion si se anima totul sper ca nu ma insala memoria!