| Dalyan a întrebat:

imi puteti da un top al personajelor voastre preferate(din anime-uri..doar precizez)masculine si feminine, si de ce anume va plac acele personaje?

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Xerxes Break(Pandora Hearts),Masakaki(The money of soul and possibility control),Neuro(Majin Tantei Nogami Neuro),Accelerator(To Aru Majutsu no Index),Izaya(Durarara),Asura(Soul Eater),Toto(Deadman Wonderland),Hoozuki(Hoozuki no Reitetsu),Alucard(Hellsing),Undertaker(Kuroshitsuji)
-putin ciudati, putin sadici, putin mai puternici, cu zambete putin mai malitioase, iar aspectul a jumatate dintre ei iti aminteste de circ

| Dalyan explică (pentru MaliciousDeath):

Chiar mi-a placut raspunsul taulaughing plus ca, in afara de Masakaki si Hoozuki unde nu am vazut anime-ul dar imi place aspectul lor, sunt printre personajele mele preferate.

| Dalyan explică (pentru MaliciousDeath):

Maybesmug

9 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

am multe, chiar multe:

Madara( masuper, din din naruto) - are un caracter razbunator si dornic de distrugere, adica cine asteapta 100 de ani sa se razbune?

Nagato-Pein( masculin din naruto)- a avut o viata grea, dar totusi a continuat sa lupte si am schimbat lumea din naruto

Hanzo urushihara( masculin din hataraku maou sama) - e genul tipic de adolescent care sta toata ziua pe net si manca langa calculator

Maou sadao( masculin din hataraku maou sama)-e foarte muncitor si vrea sa devina cel mai bun

Kuchiki Byakuya( masculin din bleach) - este puternic dar nu iese in evidenta cu laude, este foarte tacut si cand vorbeste are o voce groasa si seriosa

Kyoraku Shunsei( masculin din bleach)- e foarte calm si are un caracter tipic barbatesc, bea si se da la femei

Ulqiorra ( masculin din bleach)- e chiar tare, nu vorbeste aproape deloc dar cand scoata sabia omoara pe oricine

Zarachi kenpachi( masculin din bleach)-e foarte puternic si maniac dupa lupte

Neliel( feminin din bleach)- arata super, este puternica+ are voce sexy. happy

Rias Gremory( feminin din highhschool dxd)- provine din una din clasele de demoni principali, e cea mai tare cand vine vorba de magie si arata intr-un mare fel.winking

Tigre( masculin din madan ou tu vanadis)- in animele asta in plac mai multe personaje datorita graficii clasice de anime, in fine, Tigre are parul roz( tare, pentru un baiat) si este cel mai priceputt arcas

Scuze ca majoritatea au fost masculine, dar nu le-am spus pe toate, mai aveam: ichigo, tensa zangetsu, itachi uchiha, jiraiya, arata( trinity seven), akeno( dxd) ettc.

Daca mai vrei personaje sa ma anunti! happy

| neca a răspuns:

Astea imi vin acum in minte probabil sunt mai multe.

kino din kino's journey. pentru ca e asa de competenta (feminin)

gilgamesh din fate zero. imi place atitudinea lui aroganta si puterea lui distructiva (masculin)

Lain din Serial Experiments Lain. pentru ca e adorabila (feminin)

kenpachi din bleach. imi place personalitatea lui dominanta si agresiva (masculin)

shinra din durarara. imi place atitudinea lui (masculin)

kasim din magi the labyrinth of magic. povestea lui e interesanta (masculin)

misaka din a certain magical index. putere distructiva, pijamale, sundere nuff said (feminin)

| genifar45 a răspuns:

1. Sebastian și Ciel Phantomhive din Black Butler

| genifar45 a răspuns (pentru genifar45):

4.Uchiha Madara și Sasuke din Naruto 2.Luca din Uraboku 3. Enma ai din Jingoku Shoujo 5.Momoka shijou si Takeshi Nanase din Mahou Sensou

| ColyR a răspuns:

Son Goku deoarece este un luptator, ii place sa se imiplice in lucuruile grele, gaseste solutii la toate problemele, este vesel si bun

| Carla_Adam_1992 a răspuns:

Toradora! Romantic/Comedy
Ryūji Takasu :Ryūji este un elev în vârstă de șaptesprezece ani de liceu, în al doilea an al său, clasa 2-C. Datorită ereditate, ochii sanpaku-l facă să arate ca un delincvent de intimidare și cauzează multe neînțelegeri. El trăiește într-o familie tată cu doar mama lui, si datorita acestui fapt, Ryūji a învățat să fie auto-suficient. El este bun la gătit și păstrând totul în casa lui curat (până la punctul de obsesie), precum și, de asemenea, exceleaza la cusut. El deține o pasiune pentru Minori Kushieda, o fată de vârsta lui în clasa lui. El are un papagal de companie numit "Inko-chan" ("Inko" înseamnă literal "papagal" în japoneză). Ryūji o ajută de multe ori Taiga cu muncile casnice pe care ea este de altfel imposibilitatea de a efectua.La școală, el este cunoscut sub numele de "singura persoană în măsură să oprească tigru palmtop", referindu-se la porecla lui Taiga. Datorită neînțelegerilor din cauza arata lui, precum și modul în care a crescut, el tinde să se uite în jos pe el însuși.În ciuda acestui fapt, el este destul de calm în cele mai multe situații și este responsabil, inteligent si are note mari, chiar în comparație cu Yusaku Kitamura, cel mai bun prieten al lui.În romanele de lumină, el vede o parte ofertă de Taiga Aisaka că ea ascunde de la toată lumea.In anime, el este dens atunci când vine vorba de sentimentele fete, mai ales despre lucruri între el, Taiga, Minori și Ami. În timp ce văzut inițial ca intimidant de cele mai multe altele, el face mai multi prieteni. Sentimentele lui și relația cu Taiga începe să se schimbe, el petrece mai mult timp cu ea pe tot parcursul serii. În cele din urmă, el și Taiga devenit un cuplu.
Taiga Aisaka:
Taiga este o fată în clasa lui Ryūji, precum și principal protagonist feminin din serie.Ea are un aspect bine reglementat și frumos, deși nu a reușit să companie stomac de la alții. Datorită ei de multe ori se rupă la alții în moduri brutale și statura ei scurt, ei îi este dat porecla de "Palmtop Tiger". Corpul ei subdezvoltată și porecla adăugata a dat un complex care, la rândul său servește să-i dea o atitudine negativă și expresia facială.În esență, Taiga se supara usor. Ea este, de asemenea, extrem de sincera, de obicei, atunci când ea loveste pe cineva. Datorită aspectul ei drăguț (descris ca o papusa de Ryūji), ea devine de multe ori confesiuni de dragoste de băieți, dar ea refuză fiecare dintre acestea, inclusiv Yusaku Kitamura (pe care ea regretă mai târziu).Ea este stângace și încearcă să ascundă asta; se pare că doar Ryūji a observat asta.
În ciuda provenind dintr-o familie bogata, viața ei cu ei este foarte dificilă din cauza diferitelor probleme.Ea a locuit cu tatăl ei și mama vitregă și în mod constant a încercat cu părinții ei, dar ea s-a mutat și de atunci a luat decizia de a trai pe cont propriu.Din moment ce ea a venit de la o gospodărie privilegiat, ea nu știe cum să facă orice treburi casnice. Aproape de sfârșitul poveștii de afaceri tatălui ei intră în faliment și el fuge, lăsând Taiga în grija mamei iei, care a fost deja căsătorit și a avut o nouă familie și cu care Taiga are dificultăți si ajunge singura. Când ea se întâlnește Ryūji și ia cunoștință de talentele sale interne, ea sfârșește bazându-se pe Ryūji să găteasca pentru ea.În afară de dormit în propria ei casa, și merge la școală, ea își petrece majoritatea timpului ei la casa lui Ryūji; atât de mult încât ea este considerat un membru al familiei sale.La începutul poveștii, ea este îndrăgostit nebunește cu cel mai bun prieten al lui Yusaku Kitamura și devine nervos de fiecare dată când apare în jurul ei. Datorită acestui fapt, Taiga și Ryūji fac o echipa pentru a se ajuta reciproc pentru a ajunge într-o relație cu cel mai bun prieten al celuilalt.Deși ea trateaza Ryūji prost la început, sentimentele ei încep să se schimbe cu cat petrece mai mult timp cu el. Ei devin mai târziu un cuplu.