| airaad a întrebat:

Stiti vreun manga romantic?(nu neaparat sa fie tradus in romana). Am citit deja o gramada, printre care si cele mai cunosctue(lovely complex,Kaichou wa maid-sama,say i love you, l-dk etc.) As vrea ceva gen Rhapsody in heaven, Koi wo Hajimemasu, Cosplay animal sau Boku no hatsukoi kimi ni sasagu.Multumesc anticipat!(Dau funda si vot)

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Orange(a lui Takano Ichigo, pentru a nu fi confundată cu alte manga)-este într-adevăr o poveste de dragoste, însă una tristă cred eu.De asemenea, manga are la momentul de faţă doar 9 capitole,fiind în hiatus şi neştiind când va fi continuată.Dar merită să citeşti capitolele apărute.
Kimi ni Shika Kikoenai-este una dintre favoritele mele.Aş putea spune că este o poveste adâncă? Este foarte interesantă, dar care cu siguranţă nu te va face fericită.
Hibi Chouchou-este o manga cu o artă foarte drăguţă şi cu o poveste destul de interesantă.
Koibana! Koiseyo Hanabi
Taiyou no Ie-este una dintre primele shoujo manga pe care le-am citit şi povestea este drăguţă.
Last Game-o poveste tipică de dragoste din punctul meu de vedere:băiatul bogat se îndrăgosteşte de fata săracă.
Tonari no Kaibutsu-kun-cred că manga este mult superioară anime-ului, şi povestea este chiar bună deci cred că ar trebui să o citeşti.
Switch girl-o poveste poate ciudată, despre o fată cu două personalităţi ce se îndrăgosteşte
Hotarubi no Mori e-este de fapt o colecţie de oneshots, patru poveşti diferite care însă transmit aceeaşi emoţie.Este manga care m-a introdus în lumea shoujo, şi merită citită.
Wagahai wa Yome de Aru-de asemenea o colecţie de oneshots, foarte drăguţă.
Koe no Katachi-este un oneshot care m-a impresionat! Te va întrista pe parcurs, dar în cele din urmă totul se termină cu bine.

| airaad explică (pentru birdie14):

Mersi mult de raspuns chiar m-a ajutat happy

| birdie14 a răspuns (pentru airaad):

De asta sunt aici.Mă bucur!^.^

5 răspunsuri:
| Antyss08 a răspuns:

Salut!
Încearcă Watashi ni xx Shinasai (manga)
Restul de pe aici sunt plictisiotare...yes offense

| qMiruq a răspuns:

Nana,DN Angel, Vampire Knight, Inuyasha,Rosario Vampire,Highschool DxD, Gravitation [yaoi], Paradise kiss, Kilari, The Melancholy of Haruhi Suzumiya, Lucky Star, cam atat puppy dog eyes vizionare placuta kiss!

| Alezuza a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url poti sa te uiti aici sunt manga pe genuri si in romana. Sper ca te-am ajutat!