| Zulzon a întrebat:

As dori sa vad niste recomandari din partea voastra pentru un anime. Ce as dori eu mai exact? Mi-ar placea un anime care sa se asemene intr-o oarecare masura cu Naruto si/sau Fairy Tail. Ma refer ca vreau sa aibe elemente de fantastic asa cum Naruto are parte prin toate abilitatile ninja sau cum Fairy Tail este un anime in care este vorba de magie si vrajitori. De asemenea as prefera ca aceste anime-uri sa aibe cel putin 2-3 sezoane ca sa am la ce ma uita. Va rog frumos sa nu includeti in recomandarile voastre Bleach, care mi se pare ca este cam lung si de asemenea, chiar daca este vorba despre zei ai mortii si asa mai departe, nu ma atrage chiar daca are elemente de fantastic, si nici One Piece care nu prea ma atrage din nici un punct de vedere. Astept cu nerabdare raspunsurile.

P.S.e curiozitate, One Piece are elemente de fantastic in el?

Răspuns Câştigător
| AiEnma97 a răspuns:

Eu iti recomand Inuyasha, Shaman King, Chrno Crusade (nu e foarte lung, dar merita), Vampire Knight.
Sper ca te-am ajutat happy

15 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Dragon ball, Dragon ball Z, Dragon ball GT,

| MrAnderson a răspuns:

Eu sunt o fosila printre voi.
Incearca Yu-yu Hakuso, Dragon Ball Z (cu toate ca e doar cafteala, are si ceva magie)...

| Amiira a răspuns:

Anime-uri sunt o arta,una in care se pune suflet, doar asa reusesc sa ne "atinga inima", si ne raman intiparite in minte. Daca vrei arunca o privire aici pentru cateva: http://anime-ro-sub.ro/

| HonneOnna a răspuns:

Ai putea incerca Fullmetal Alchemistwinking

| UnVis a răspuns:

Ce zici de DMC? scuze nu stiu nimic de One Piece.

| Zulzon explică (pentru UnVis):

Te referi la Detroit Metal City? Suna cam ciudat. Mersi de propunere oricum!

| UnVis a răspuns (pentru Zulzon):

Nu nici n-am auzite de Detroit Metal City.Eu ma refer la Devil May Cry

| Zulzon explică (pentru UnVis):

Aaa. Am auzit si de Devil May Cry... Poate il voi incerca.

| UnVis a răspuns (pentru Zulzon):

Daca nu iti place cauta pe Anime kage, ai o varietate de anime caut la info-ul lor si afli o descriere, genul, etc. happy

| Zaied a răspuns:

Pai eu pot sa-ti recomand cv anime-uri conform cerintelor tale si cu cv comedie, actiune etc. foarte complexe:

1.The last airbender/legend of korra
2.Claymore
3.Basilisk
4.Full Metal Alchemist.
5. Durarara!
6.Slayers
7.Rurouni Kenshin/Samurai X

Ar trebui sa le incerci sunt super.

| Zulzon explică:

Multumesc tuturor pentru recomandarile voastre!

| Criss2222 a răspuns:

Incearca ceva despre niste ninja care stapanesc puteri de pamant aer apa si care au plecat in cautarea a ceva sau cine stie ce minunati.

| Jhonny69RO a răspuns:

Incearca ''Soul Eater''

| Iorga_Andrei_1998 a răspuns:

Hmm... Depinde de gusturile fiecaruia. Spre exemplu mie imi plac seriile de digimon si pokemon, de asemenea si bey blade. Ar putea fi Inazuma Eleven, dar este un serial pentru copii, in schimb poate fi apreciat si de cei "mai invarsta".

1) Din ce ai vrea tu, eu iti sugerez Dragon Ball si Dragon Ball Kai. Iti sugerez Kai in loc de Z, deoarece in Z se lalaieste cu vorba si se vede mult mai urat, in schimb Kai a aparut intre anii 2009-2011, avand o claritate mult mai mare. Din pacate, in Dragon Ball Kai nu apare si restul, cand se bate Goku in lumea cealalta. Dar este un serial frumos, vechi si care a schimbat copilaria multor persoane.

2) Ti-as mai putea sugera Toriko, numele animeului care are ca personaj principal cu acelasi nume. In acest serial ar fi vorba de mancare, principalele subiecte sunt ingredientele. Nu prea stiu sa-ti explic, dar mie unul imi place serialul.

3) Soul Eater, este un anime in care se pune baza pe sufletele kishin (parca asa era, nu mai tin minte, am vazut acum 3 ani serialul... adica sufletelor celor care faceau numai rele si erau plini de pacate). Personajul principal Maka si prietenii sai, scapa de aceste trebuie sa scape de aceste suflete rele.

| Carrie1976 a răspuns:

Kuroshitsuji thinking nu e chiar asa, dar e super anime`ul