| Zulzon a întrebat:

As dori sa vad niste recomandari din partea voastra pentru un anime. Ce as dori eu mai exact? Mi-ar placea un anime care sa se asemene intr-o oarecare masura cu Naruto si/sau Fairy Tail. Ma refer ca vreau sa aibe elemente de fantastic asa cum Naruto are parte prin toate abilitatile ninja sau cum Fairy Tail este un anime in care este vorba de magie si vrajitori. De asemenea as prefera ca aceste anime-uri sa aibe cel putin 2-3 sezoane ca sa am la ce ma uita. Va rog frumos sa nu includeti in recomandarile voastre Bleach, care mi se pare ca este cam lung si de asemenea, chiar daca este vorba despre zei ai mortii si asa mai departe, nu ma atrage chiar daca are elemente de fantastic, si nici One Piece care nu prea ma atrage din nici un punct de vedere. Astept cu nerabdare raspunsurile.

P.S.big grine curiozitate, One Piece are elemente de fantastic in el?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Buna. O sa incep cu sfarsitul.
Anime-ul se incadreaza si in genul Fantasy: http://myanimelist.net/anime/21/One_Piece

Iar acum revin la principalul subiect.

- Fate/stay night
- Fate/Zero
- Fullmetal Alchemist
- Fushigi Yuugi
- Hiiro no Kakera (2 sez)
- InuYasha (2 sez)
- Shakugan no Shana (3 sez)
- Slayers (5 sez)
- Yu Yu Hakusho
- Zero no Tsukaima (4 sez)

Vizionare placuta!

4 răspunsuri:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Regele shaman?

| TeddyPaul a răspuns:

Hmmm.....am auzit ca nici un anime nu ii mai "belea" decat naruto ^^

| Amiira a răspuns:

Anime-uri sunt o arta,una in care se pune suflet, doar asa reusesc sa ne "atinga inima", si ne raman intiparite in minte. Daca vrei arunca o privire aici pentru cateva: http://anime-ro-sub.ro/

| StonemAlly a răspuns:

One piece are fantastic in ellaughing Tipul se intinde ffs! si mai e pe acolo si un schelet vorbitor! Prietenul meu se uita la el si dupa cum spune el[care a vazut multe multe multe anime`uri] e cel mai tarehappy Vreau si eu sa ma apuc sa-l vad de la inceputbig grin
Elfen Lied-pe asta l-am vazut personal si e super tarebig grin
Regele shaman
Fullmetal alchemist
Sailor moon:devil)