| b342 a întrebat:

TPU!
Imi puteti spune niste anime-uri care chiar merita vazute? Am vizionat Kaichou wa maid-sama, Vampire Knight si Mermaid Melody. De preferat sa nu fie cu multe sezoane si daca se poate in stilul primelor doua. big grin
Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Hello
Toradora ai vazut? daca nu, uite-te. E un anime foarte cute, hm, nu chiar stilul Kaichou wa maid-sama, pentru ca de, fiecare anime cu povestea sa. E vorba tot de 2 adolescenti, romance, scoala, contine momente foarte emotionante la sfarsit :3.
Anime-uri cu vampiri nu sunt prea multe, sau cel putin shoujo. Unul cu design asemanator ar fi Uraboku.

Ce am mai vazut eu si mi-a placut...sa vedem :
Inuyasha
Shiki
Clannad
Code geass
Ouran highschool host club
Kamisama kiss
Si ...ehm Inu x Boku SS.
P.S : uite un film frumos - Hotarubi no mori e.

| 愛日本 a răspuns:

Naruto nu ai vazut?
Bleach
Full metal alchemist
One Piece
D. Gray man
Brave 10

| Croampa a răspuns:

Bleach, hataraku maou sama, parasyte, deadman wonderland, tokyo ghoul( 2 S), death note, full metal achimist( 2 S), brothers conflict, diabolik lovers si mai stiu daca mai vrei!winking
Sper ca te-am ajutat! big grin

| Amilik a răspuns:

Toradora
Chihayafuru
Clannad
Full Moon wo Sagashite
Kimi ni Todoke
Gakuen Alice
Kamisama Hajimemashita
Ouran High School Host Club
Tonari no Kaibutsu-kun
Skip Beat
La Corda d Oro
Cardcaptor Sakura
Midori Days
Yumeiro Patissiere
Kare Kano
Chobits
Shugo Chara
InuxBoku SS
Earl and Fairy
Rosario Vampire
Tsubasa Chronicles
Itazura na Kiss
Fruits Basket
Lovely Complex
Zero no Tsukaima
Peach Girl
Sukitte Iinayo
Yamato Nadeshiko

| neca a răspuns:

Steins; Gate
ghost hound
GetBackers
FLCL
gurren lagann
From the New World
fate zero
Neon Genesis Evangelion
daily life of highschool boys
Serial Experiments Lain
kino's journey

| idontcareeeeee a răspuns:

Lovely Complex, Brothers Conflict, Itazura Na Kiss, My Little Monster, Diabolik Lovers, Bokura Ga Ita

| LAtata a răspuns:

Shugo Chara lovely complex Kamisama Hajimemashita Chobits Hyouka Hidan no Aria MM! -Toradora (26 ep) Junjou Romantica (3S) am pus cateva cu ep mai putine.

| LAtata a răspuns (pentru LAtata):

Shugo Chara, lovely complex, Kamisama Hajimemashita, Chobits, Hyouka Hidan no Aria, MM!, -Toradora (26 ep), Junjou Romantica (3S), am pus cateva cu ep mai putine scuze pentru virgule

| AlexHelp23 a răspuns:

Hitgs school dxd, akame ga kill, angel beast.