| Isa0w0Chan a întrebat:

As vrea si eu niste anime-uri dragute gen Shugo Chara,Inuyasha, Mermaid Melody sau---in fine.Tot asa copilaroase.Va rog---fara crime, horror sau perversitate.Si mai ales...nu YAOI sau YURI! P.S:Am vazut deja Kaleido Star,Vampire Night,Kobato,Regele Shaman,Kaichou wa Maid-Sama, Tokyo Mew Mew si altele...
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Itazura na kiss
Card captor sakura
Death note
Hell Girl
Full metal panic
Kiddy Grade
Spiral
Slayers
Vampire Knight
Black cat
Honey and clover
Ghost Stories
Elfen Lied
Read or die.

| Isa0w0Chan explică (pentru DayByDay):

Stiu ca unele sunt horror/crime(Death Note, Hell Girl, Elfen Lied)Totusi, multumeschappy

| ピンク a răspuns:

Card Captor Sakura
Clannad
Air TV
Skip Beat
Special A
Zero no Tsukaima
Bokura ga Ita
Kimi ni Todoke
Lovely Complex
H2O - Footprints in the sand -
Chobits
Kimikiss Pure Rouge
Onegai Twins
La Corda D'Oro
Uta no Prince-sama
Princess Tutu

| ryuu a răspuns:

Amagami SS, Amagami SS Plus;
Clannad, Clannad After Story;
Kimi ni Todoke, Kimi ni Todoke II;
Bakuman, Bakuman II;
Ai Yori Aoshi, Ai Yori Aoshi: Enishi;
Onegai Teacher, Onegai Twins;
Kimi-kiss pure rouge;
Ano Natsu de Matteru;
Romeo x Juliet;
Suzuka;
Toradora!;
Uta no Prince-sama;
School Days[ are un final super (hihihi, cei care l-au vazut au idee la ce ma refer)];
Ouran Koukou Host Club;
Mashiro iro Symphony;
lista poate continua.
Reprezinta o parte mica din lista mea de anime-uri vizionate. Dar sunt printre prefertele mele din genul romance ( presupunand ca din ce ai vazut tu, cam asa ceva ai vrea sa vizionezi). Asa ti-le recomand cu mare drag. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Isa0w0Chan explică:

Multumesc mult! Ma voi informa putin despre fiecare dintre anime-urile transmnise, dupa care voi anunta castigatorul...

| wolph98 a răspuns:

Animeul Meu preferat e Naruto si Naruto shippuuden chiar merita vazute toate episoadele

| Dodotu a răspuns:

Fruits Basket
Shakugan no Shana I, Shakugan no Shana II
Clasicul One Piece
Angel Beats
Aishiteruze Baby
D.N Angel
Ouran High School Host Club
Kamichama Karin
Princess Princess
Ultra Maniac
Si cam atat iti pot spune eu din anime-urile dragute... happy