| GragnatoLuca a întrebat:

Vreau sa scriu o banda desenata amuzanta dar nu am idei, ati putea sa imi dati idei sau sa-mi spuneti niste glume?

Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Cum a zis goloveyourself, depinde la ce te pricepi mai bine, desenat sau scris. Daca la desenat ar fi bine sa cauti si pe cineva bun la scris cu care sa faci echipa, la fel si invers.
PS: sa ma ti la curent, cum merge cu scrisul Si desenatul... cand e gata ca imi place mult manga Si Vreau sa o citesc imediat cum o termini.
Spor la scris si desenat! Sa ai parte de mii de idei bune!

5 răspunsuri:
| GoLoveYourself a răspuns:

Ai putea incepe cu ilustrarea bancurilor preferate, evenimente amuzante din viata ta sau idei ciudate si absurde care iti mai trec prin cap.

| Gigicapitica a răspuns:

Știi, de obicei oamenii scriu ceva când au idei, nu cer de la alții de dragul de-a scrie happy

| GoLoveYourself a răspuns (pentru Gigicapitica):

Daca punctul sau forte nu este scrisul ci desenul, atunci este in regula daca cere ajutor pentru poveste.