| AdrianaBacescu a întrebat:

Care a fost primul anime văzut?

11 răspunsuri:
| blairelovesmusic a răspuns:

Primul anime pe care l-am vazut a fost Onegai My Melody. Il recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Daily Life of the Immortal King.
După aceea mi-am dat seama că nu rezonez cu anime-urile și nu am mai urmărit.

| HandaSei a răspuns (pentru anonim_4396):

@Rosalia / Nu rezonezi cu anime-urile, pentru că ce ai văzut tu nu este un anime în primul rând... rolling on the floor /Seria respectivă este o "Donghua", adică mai pe înțelesul tuturor, o animație chinezească, anime-urile se referă strict la animațiile japoneze. /Iar în timp ce animațiile japoneze au o istorie destul de lungă de peste 100 de ani și un stil foarte bine definit, seriile chinezești sunt doar recent apărute în ultimii 10-15 ani și nu sunt nici pe aproape de cele japoneze la nivel de calitate generală, iar voice acting-ul e sub mediocru! Asta pentru că în japonia voice acting-ul în anime este deja o artă rafinată în foarte mult timp unde există școli speciale pentru așa ceva și tot tacâmul, în china de obicei se iau actori și persoane din alte industrii pentru a interpreta vocal...

Deci personal ți-aș recomanda să încerci un anime! happy De data asta unul adevărat, evident! Și vezi dacă te prinde!
Iar pentru a nu mai face confuzia între ele, poți folosi AniList ( https://anilist.co/anime/114121/Xian-Wang-De-Richang-Shenghuo/ ) / Pe link ai seria menționată de tine, ce ai spus tu e titlul alternativ în engleză pe care îl găsești mai jos în pagină, iar după cum vezi primul lucru despre serie la "Format" / ONA (Chinese).

| HandaSei a răspuns:

Kimagure Orange Road ( o serie veche de prin 87-88 ) a fost primul, văzut prin 2004-2005, știu că era cu subtitrare franceză, că pe atunci făceam franceza la școală și îmi plăcea mult, iar cum în română nu erau și engleza încă nu am fost descoperito încă, mă descurcam și eu cum puteam... laughing / Elfen Lied a fost al doilea, al treilea a fost One Piece, dar din păcate nu mai știu exact ce serii am mai dat printre așa intercalat până am ajuns la zi cu one piece... happy

| Strwberrs a răspuns:

Dont play with me, Miss Nagatoro.

| AlinDulceTeSeduce a răspuns:

OverFlow, il recomand cu mare placere!

| Mayhem666 a răspuns:

Noragami. Daca dam la o parte Pokemon pe care l-am vazut cand am fost copil. Cred ca toti l-am vazut ca si copii.

| Emma24dsxd a răspuns:

Singurul care l am urmarit a fost Kilari cred ca se numea numai stiu bine era ceva gen dupa ora 20 :00 minimax devenea animax ..desene de copii mai mari.nu cred ca mai e acum.Si nu mi genul asta de desene si nu stiu daca era anime laughing era gen cu o fata care ii placea de doi baieti care erau cantareti ca ea si unul era mai rau si altul bun happy

| DavidStefanut a răspuns:

Naruto

| Latinmoon a răspuns:

Itazura na kiss.

| Aditza5672 a răspuns:

Darling in the franxx