| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU care e primul anime care l-ati vazut si care e preferatul vostru si de ce happy

Răspuns Câştigător
| Byebye14 a răspuns:

Primul meu anime...Shaman King. Ce pot sa zic, un anime reusit care mi-a placut si m-a facut sa urmaresc cu sufletul la gura fiecare episod, pacat ca s-a terminat.
Preferatul, intotdeauna..bineinteles ca e Naruto : X
Nu mai trebuie sa mentionez de ce..toti cei care il urmaresc stiu.
Naruto m-a invatat sa nu ma dau niciodata batuta, sa tin la prietenii mei, si sa lupt pentru ceea ce vreau.
In anime se specifica "Naruto are puterea de a schimba oamenii". Este adevarat, ati observat? Ne schimba si pe noi, cei din lumea reala...si o spun sincer. In locul lui, eu as fi renuntat, as fi urat satul, dar el continua sa lupte, sa aduca pacea si sa-si protejeze prietenii, oricate greutati ar intampina.
"Asta e calea mea ninga!"-replica deja devenita celebrahappy sunt convinsa ca oricine se uita la naruto, va intelege ce vreau sa zic.
Nu mai stiu care e epsiodul in care naruto e numit eroul frunzei, dupa ce se lupta cu pain si acesta isi da viata pentru a-i invia pe sateni. Parca 75 shippuuden nu?
L-am vazut cred de 5-6 ori, si la final am plans ca un copil mic, cand il ridicau pe naruto happy

8 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Primul anime: "Naruto"
Anime-ul preferat: "Naruto"/"Naruto Shippuuden"
Este anime-ul meu preferat deoarece este vorba despre un baiat care lupta cu adevarat pentru visul lui si pentru a fi respectat de catre oameni. Isi protezeaza intotdeauna prietenii, chiar daca acestia nu ii multumesc sau chiar il jignesc. Dupa mine este o lectie de viata.

| Diabolique a răspuns:

Primul anime văzut cred că a fost „Sailor Moon". Doamne cât îmi mai plăcea, mai ales că ne jucam la grădiniță faimosul „de-a Sailor Moon" și ne certam pe rolul principal. Frumos.
Acum nu mă mai uit la nici unul, dar din ce am văzut, am rămas impresionată de „Naruto" și „Death Note".
Numai bine!

| DayByDay a răspuns:

Primul anime a fost Card Captor Sakura, iar preferatul este Inuyasha. happy

| kattya96 a răspuns:

Pe la 7 ani am inceput sa ma uit la anime-uri, mi-a placut la nebunie Shaman King. Ma uitam incontinuu, insa imi pare rau ca nu s-a facut si sezonul 2, poate de asta mi-a scazut si interesul.
Dar cel mai mult m-a marcat Naruto. Cred ca el e o parte foarte importanta din viata mea. Ma jucam mereu jocuri cu ninja, sau cautam episoade noi pe net, am inceput chiar sa invat japoneza, asa de mult ma uitam la el laughing.
Si nu cred ca mai trebuie sa zic de ce. Eu nu am mai vazut un anime mai genial ca asta. Toate lucrurile se leaga, batalii, arme, jutsuri, personaje... no comment.
Totul e bestial love struck.

| WhatMeanLove a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0, i:61

-e preferatul meu anime(parca aduce o senzatie de liniste)...

| Kerli a răspuns:

Primul este Pokemon, iar preferatul este Inuyasha

| Jigsaw a răspuns:

Dragon Ball, şi tot preferatul este.

| 000Diddy000 a răspuns:

Primul la care m-am uitat, e la varsta de 8 ani daca nu ma insel, a fost Inuyasha si preferatul meu... Vampire knight. De ce? Nu pot si nu stiu acum sa explic in cuvinte, dar e un anime care chiar m-a captivat, am simtit ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit si protejat de persoana iubita. Tema cu vampiri e poate dor un pretext pentru adevarata poveste de dragoste... Mi-a placut nespus de mult si, ca orice fan, astept cu nerabdare lansarea sezonului 3.