| suităr a întrebat:

Care a fost primul vostru anime vizionat?

41 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Erau acum câțiva ani la televizor diferite desene, gen Naruto sau Regele Shaman.

| ioanaioana a răspuns:

Mew Mew Power :3. Eram inebunita dupa el. Si pe calculator aveam tot felul de poze cu mew mew power dar nu l-am vazut pe tot- cam 80 la suta din el. Dupa care peste vreo 4 ani am descoperit din nou anime-urile si primul anime pe care l-am vizionat in totalitate a fost Bokura ga ita. big grin

| Furculingură a răspuns:

Primele anime le-am văzut la televizor.
Prima oară am văzut Yu-Gi-Oh ( pe TVR1 parcă ).

http://i.imgur.com/N814WGm.jpg

Apoi Slayers pe Animax.

http://i.imgur.com/PsAcvjk.jpg

Urmate de Tokyo Mew Mew, Naruto şi Shaman King.

| ??c??? a răspuns:

Naruto sau Shaman King.

| Ashadow a răspuns:

Sa vedemmmm...primul anime vazut in intregime a fost ori Soul Eater ori Fullmetal alchemist, nu mai stiu sigur.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Acest lucru este încă necunoscut pentru mine.

| Duucu a răspuns:

Alea horror de pe Animax.

| MadRaven a răspuns:

Nu sunt sigură, dar cred că Mew Mew Power.

| ryuu a răspuns:

Din ce imi aduc aminte, primele anime-uri au fost: Pokemon (la ProTv), Sailor Moon (la TVR), Captain Tsubasa (la turci pare-mi-se ca era Kanal D ) si Dragon Ball(nu mai stiu unde l-am urmarit) big grin

| YoureGoingDown a răspuns (pentru ryuu):

Dragon Ball tot pe TVRwinking

| ryuu a răspuns (pentru YoureGoingDown):

Ai dreptate big grin Ce amintiri happy

| PunkBuster a răspuns (pentru ryuu):

Dragon Ball era pe Tvr 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naruto sau Shaman King.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul a fost Naruto clasic pe Jetix, dupa am inceput Shippuden, Bleach, Yu-gi-oh, Death Note, Blue Exorciste, Kaze no stigma, Code geass, Code breaker, si nu in ultimul rand mirai nikki

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Hmm, singura mea sursă de anime era postul Animax când eram mică, aşa că Inuyasha sau Mew mew Tokyo.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Ghost Stories, pe Animax.

| cypryan11 a răspuns:

Primul Dragon Ball Z cand eram mic.

| suităr explică (pentru cypryan11):

Ai sâ ti pup!

Credeam că-s singura laughing

| bcalex96 a răspuns (pentru suităr):

Nu esti singura acum 2 ani l-am revazuthappy cu aceeasi pasiune ca la 5 ani

| suităr explică (pentru bcalex96):

Este! Nu mai sunt singură laughing

| ayosmdk a răspuns:

Trinity blood.
Tin minte ca atunci cand eram mica fratele meu se uita mereu la anime la televizorul din camera mea, pe animax.
Prima data m-am enervat apoi de curiozitate si pentru ca nu aveam ce face am inceput sa ma uit.
Lol laughing)) Muream de frica la toate scenele cu sange, lupte etc laughing
Apoi au inceput sa imi placa.
si urmatoarele au fost Vampire Knight si Hell girl...
Si de atunci ma tot uit la anime si nu ma mai satur laughing

| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Presedinta

Primul meu anim a fost Naruto Shippuden, inca mai tin minte ce entuziasmat eram cand apareau episoade noi.

Pa, pa!

| ShadeAdda a răspuns:

Shaman King pe Jetix. Apoi am descoperit Animax intr-a patra. Urmaream Kyoro Chan laughing Apoi Kyoro Chan a fost urmat de... Hellsing rolling on the floor (17+ heh? N-am dat doi bani pe avertismentul de varsta - aveam 10 ani- si m-am uitat la anime-ul acesta fascinata, nu ingrozita rolling on the floor) )

| comsacodrut a răspuns:

Naruto

| Măriucaaaaaaa a răspuns:

InuYasha! Am iubit anime-ul acela love struck

| suităr explică (pentru Măriucaaaaaaa):

La mine a fost Dragonball Z.Țin minte ca aveam 3 ani, și mă speriau când deveneau Super Sayeni laughing

| Măriucaaaaaaa a răspuns (pentru suităr):

Am patit-o si eu laughing

| suităr explică (pentru Măriucaaaaaaa):

Ca-me-ha-me-haa laughing

Acum sunt puțin obsedată de anime-ul ăsta.

P.S nu mă mai sperii de Goku big grin

| Deriol a răspuns:

Narutolaughing

| Dalyan a răspuns:

Primul anime...a fost Hell Girl..Il vedeam seara pe animax si asa ma speria, dar imi placea la nebunielaughing

| andreea9701 a răspuns:

Naruto

| bobbyjah a răspuns:

Inuyasha love struck inca ador anime-ul asta laughing

| pumba875 a răspuns:

Kyoro Chan pe Animax.

| AnneSweet a răspuns:

Naruto, Kilari, X-men (pe Animax)

| Prometeu99 a răspuns:

Sailor Moon(TVR1),Capitan Tsubasa(RTL II), DragonBall(TVR2) ^_^

| AngelAndreea a răspuns:

Dragon ball z

| Alexutzu61 a răspuns:

Naruto

| Jessie530 a răspuns:

La mine a fost Naruto si Pokemon. Aveam 3 ani cand ma uitam la Pokemon si 4 cand era Naruto pe Jetix, parca.Tin minte cand erau abtibilduri cu Naruto in cornurile cu ciocolatalaughing Le aveam pe toate.

| pceli2007 a răspuns:

"Mihaela" pe timpul lui "împușcatu"