| Nyya a întrebat:

Care a fost primul vostru anime?

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Shaman King.

| zurick a răspuns:

Pokemon,dar nu stiam ca este un anime, pur si simplu ma uitam la el pentru ca ma intriga.Desi acum ca am crescut mi se pare cliseic ca Ash nu evolueaza nici din punct de vedere al puterii, al varstei sau al inteligentei.
Primul anime la care m-am uitat stiind ce este de fapt a fost Another si incontinoare mi se pare unul reusit.

| Mayhem666 a răspuns:

Noragami a fost primul. Al tau care a fost primul?

| Nyya explică (pentru Mayhem666):

Cred ca Pokemon si dupa Naruto big grin

| Mayhem666 a răspuns (pentru Nyya):

Eh, pai atunci si la mine ar fi fost tot Pokemon, dar pe ala nu l-am mai pus, ca atunci cand m-am uitat la el, eram mic, si credeam ca e desen animat, nu stiam ca e anime, nici macar nu stiam de existenta anime-urilor. Primul anime care m-a facut sa ma uit la anime mai mult (adica zilnic) a fost Noragami.

| Nyya explică (pentru Mayhem666):

L-am terminat intr-o zi XD

| AlinKun a răspuns:

Blue Gender pe A+, cand mai exista post tv care difuza anime. Ce vremuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pokemon și Regele Şaman
Cum zicea și Zurick, nu știa că este anime, apoi primul la care m-am uitat știind ce este. a fost Zankyou no terror

| AdrianaBacescu a răspuns:

Kaleido Star sau Inuyasha, pe vremea A+.

| KenNine a răspuns:

Primul meu anime a fost Naruto.Dar am vazut din comentarii ca tokyo ghoul e special.Dar fiecare anime are o anumita tema si fiecare e unic.deci nu poti compara.

| Vandal a răspuns:

Paaai primul ar fi Pokemon, presupun, insa pe atunci nu stiam ca e anime sau ce e ala anime, urmatorul ar fi Naruto, despre care spun acelasi lucru. Dupa mult timp, "primul" sa spun asa, a fost Tokyo Ghoul, care mi se pare cel mai bun dintre toate, nu stiu exact de ce, dar m-a vrajit. xD

| Dededededededede a răspuns:

To the Forest of the Firefly Lights, pe care l-am văzut anul trecut. Ăsta a fost primul, făcând excepție de Pokemon și Naruto pe care le urmăream în copilărie la tv, neștiind că-s anime-uri.

| RaulCobraGaming a răspuns:

Primul meu anime a fost Mirai Nikki(The Future Diary) sugerat de o colega inainte de a intra in lumea anime-urilor si de a ma uita la diverse anime-uri.

| RinaRokuro a răspuns:

Another a fost primul meu anime; și acum îl ador!