| MaryaLovGD a întrebat:

Care este caracterul vostru preferat anime? Spuneti si de ce va place. Cea mai buna descriere cu unul din caracterele mele preferate primeste funda!

Răspuns Câştigător
| BazyRazwy a răspuns:

Caracterul meu preferat este Natsu din Fairy Tail.Pai imi place de el ca el nu se da inapoi niciodata daca zice ceva nu se lasa pana nu reuseste.Si are incredere in prieteni lui mai mult decat in ori cine totusi are si un defect are rau de transporturi dar si asa este de neoprit. Oricum cand se enerveaza sau i spui un lucru de rau de prieteni lui nu ai vrea sa te lupti cu el. Oricum sunt alti carora le plac caractere mult mai populare gen,, Naruto, Drangon ball, Bleach, etc.,, oricum sper sa maalegi pe mine

6 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Pentru efect, dă play clipului ăsta(0:41),şi după începe să citeşti:http://youtu.be/2dUwXTY3k8k
Momentan,tipu' ăsta:http://i.imgur.com/URrs7.jpg
Să spunem doar că am o obsesie pentru personajele care seamănă haos. Poate că ne şi asemănăm, nu ştiu...
Să spunem că lumea e o scenă de teatru cu marionete, iar el trage sforile.Îşi bate joc de alţii, îi pune în ipostaze groaznice, doar ca să vadă cum vor reacţiona.Cinic.Sociopat.Rău.Stupefiant.Ahahaha.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Eu am 3 personaje preferate din animeuri. Imi place de Temari din Naruto pentru ca este eleganta, gratioasa, desteapta, draguta, foarte puternica, protectoare, dedicata ocupatiei de ninja, ii place sa tachineze pe altcineva, la inceput era sfidatoare cu altii crezandu-se foarte buna luptatoare (ceea ce e adevarat), are parul diferit si dragut in acelasi timp, evantaiul ei gigantic este foarte puternic si stie sa-l controleze foarte bine. De Ai Enma din Jigoku Shoujo pentru ca este tacuta, sumbra, draguta, dedicata in tot ceea ce face si clientilor ei, razbunatoare, ferma, hotarata, ciudata, suferinda sensibila. Imi place mult parul ei lung si drept, ochii rosii, hainele in stil japonez elegante si seamana la caracter cu mine. De Hone Onna din Jigoku Shoujo pentru ca e ffffffffffffffffffffffff frumoasa, eleganta, gratioasa, draguta, desteapta, atenta, grijulie, placuta. Are parul foarte complicat si o coafura originala. Hainele ei japoneze sunt elegante si gratioase (poza de la profilul meu e cu Hone Onna). Sper sa-mi dai o funda pentru cat am scris happy

| Lawsford a răspuns:

Pai... Llaughing din Death Note.
Ador acea logica rece a lui si felul sau copilaros de a fi. Pana la urma isi da viata pentru a proteja lumea, insa chiar si dupa moartea sa influentele lui se resimt. Are o aura atat de misterioasa, ce te face sa-ti doresti sa-l descoperi pe adevaratul Lawliet(numele sau adevarat). Cu toate ca poate intr-adevar l-a considerat pe Light prieten la un moment dat, acesta nu a incetat sa-l suspecteze, asta mi-a placut. A pus pe primul plan binele lumii si asta il face cu adevarat special. Mananca multe dulciurilaughing, chiar daca e un geniu intr-un fel a pastrat in sufletul sau o parte din copilaria ce, se pare ca nu prea a avut-o, el crescand intr-un orfelinat. Cam atatlaughing

| DanielaZambet a răspuns:

Son Goku
E puternic, amuzant, intotdeauna gaseste solutii ca sa invinga, nu se da batut.

| ShioriDanna a răspuns:

Caracterul meu preferat este Roy Mustang(FMA)love struck Motive pentru care il plac nu sunt multe, dar am cateva:
1.l-am indragit de cand l-am vazut pentru prima data(stiu ca nu e un motiv, dar acesta e adevarul)
2.imi place mult cum arata si personalitatea lui, pe scurt imi place totul la el
3.Ador cum ii sta cu Riza si cred ca e perfect pentru ea
4.Imi place faptul ca atunci cand se imbata isi umple masina cu buchete de flori, mi se pare dragut si amuzant, in acelasi timplaughing
5.Imi place ca e genul de persoana care nu-si abandoneaza prietenii.
Defecte are cateva, doar ca eu nu mi-am dat seama care sunt acelealaughing totusi

| simasauchi a răspuns:

Caracterul meu preferat este Lucy din Fairy tail. Imi place de ea foarte mult cai frumoasa